Тиск

28 Січня 201621:27

Вимірювання кров’яного тиску при вагітності – процедура стандартна і обов’язкова. Вона дозволяє на самих ранніх термінах виявити можливі ускладнення різного роду і уберегти від їх небажаних наслідків як майбутню маму, так і її малюка. Простіше кажучи, нехтувати цією процедурою не варто, тим більше, займає вона лічені хвилини, не приносячи ніяких дискомфортних відчуттів. Отже, поговоримо про все, що слід знати вагітним про зміни їх тиску.

 

ТИСК ПРИ ВАГІТНОСТІ: НОРМА

 

Артеріальний тиск – це сила, з якою кров давить на стінки кровоносних судин. Вимірюється воно в міліметрах ртутного стовпа і записується за допомогою двох показників:

систолічного тиску (верхній показник, коли серце стискається);

діастолічного тиску (нижній показник, коли м’язи серця розслаблені).

Перший показник в нормі для вагітної має бути не вище 140 і не нижче 90, а другий – між 90 і 60. Коли ці цифри знаходяться в межах норми, можна з упевненістю сказати, що серцево-судинна система майбутньої мами справляється зі своїми навантаженнями. Отже, всі органи отримують необхідну кількість кисню і корисних речовин. Проводячи вимірювання, треба пам’ятати, що для правильної діагностики лікар зобов’язаний знати показники артеріального тиску майбутньої мами до вагітності. Тільки так можна отримати повну картину і виключити відхилення.

Нормальний артеріальний тиск – дуже важливий показник при вагітності. Це пов’язано це з тим, що саме через судинну систему корисні речовини потрапляють до плаценти.

 

ПІДВИЩЕНИЙ АРТЕРІАЛЬНИЙ ТИСК ПРИ ВАГІТНОСТІ

 

Найбільш ефективний спосіб визначити рівень артеріального тиску – це виміряти його за допомогою спеціального пристосування, тонометра. Проте, якщо приладу немає під рукою, можна покластися і на власні відчуття. Для підвищеного тиску характерні наступні зміни в організмі:

запаморочення;

головний біль;

погіршення самопочуття;

шум у вухах;

напади нудоти і блювоти;

почервоніння шкіри на обличчі і грудях.

Через що може підвищуватися артеріальний тиск? Існує декілька найбільш поширених причин:

Часті і постійні стреси, величезні навантаження.

Слабкі компенсаторні можливості організму майбутньої мами.

Генетика і спадковість.

Цукровий діабет.

Недостатня фізична активність.

Паління.

Надмірна вага.

Гормональні порушення.

Захворювання нирок.

Дорогі дівчата, пам’ятаєте – підвищений артеріальний тиск при вагітності є вагомим приводом якнайскоріше звернутися за консультацією до лікаря.

 

ЗНИЖЕНИЙ ТИСК ПІД ЧАС ВАГІТНОСТІ

 

Низький тиск в першому триместрі вагітності – справа звичайна. Зниження пов’язане з гормональними перебудовами, які відбуваються в організмі вагітної. Саме тому в першому триместрі майбутні мами часто відчувають:

сонливість;

втому;

запаморочення.

Знижений тиск – не привід для паніки, проте повідомити про це лікареві необхідно. Він зможе діагностувати ваш стан, виходячи із загальної картини протікання вагітності, і дати свої рекомендації.

 

ТИСК ПРИ ВАГІТНОСТІ: ЛІКУВАННЯ

 

Найголовніше у разі порушень артеріального тиску при вагітності – не відкладати вирішення проблеми на потім і не займатися самолікуванням. Тільки лікар після ретельного обстеження зможе призначити вам необхідні ліки. Згодні, зараз існує величезна безліч фармацевтичних продуктів, що знижують або підвищують тиск. Більшість з них відпускаються без рецептів, тому є легкодоступними. Але у них є слабке місце – вони знімають симптоми на незначний час, не здійснюючи самого лікування. Простіше кажучи, до цього питання треба підійти з максимальною долею серйозності! Гарного настрою вам, і не хворійте!

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 95
9
3
6
0
4
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше