Біль в суглобах

28 Січня 201621:22

Якщо у вас на певному етапі вагітності почали боліти суглоби, не впадайте у відчай. Ви вже, напевно, знаєте, що цікаве становище супроводжується болями, які лікарі, як би це дивно не звучало, відносять до «нормальних». Так от, біль в суглобах при вагітності – не виключення. Досить часто він супроводжує майбутню маму упродовж всього виношування малюка аж до самих пологів. Що ж робити, зіткнувшись з цим неприємним явищем? Бути розумницями, набратися стійкості і терпіти, а також постаратися звести больові відчуття до мінімуму, користуючись порадами, які ми приведемо нижче. Але спершу поговоримо про причини, що викликають больові відчуття в суглобах.

 

Отже, болі в суглобах можуть з’явитися через:

Нестачу кальцію. Його підтверджують за допомогою біохімічного аналізу крові, після чого рекомендують включити в раціон більше молочних продуктів.

Недоліку вітаміну Д. Щоб поповнити його нестачу треба вживати яєчні жовтки, готувати блюда з печінки, а також їсти такі види риби, як тріска, лосось, тунець, оселедець.

Підвищення навантаження на кістково-м’язову систему – цей пункт особливих пояснень не потребує.

Вироблення гормону, який називається релаксин. Він робить зв’язки тазу м’якше, щоб дитині було зручніше рухатися по пологових шляхах.

Надмірну вагу.

А тепер про хороше! Після повноцінного відпочинку болі, що виникають з описаних вище причин, як правило зникають, ну, або як мінімум, відчуваються не так сильно.

 

У разі, коли болі в суглобах при вагітності після сну не проходять або, навпаки, посилюються, треба без зволікання звернутися до лікаря, оскільки їх, швидке всього, викликають якісь інші чинники, які можуть бути небезпечними.

 

БІЛЬ В СУГЛОБАХ РУК ПРИ ВАГІТНОСТІ

 

На нього майбутні мами також скаржаться дуже часто. Цей біль може бути викликаний як вже обумовленими нами причинами, так і тунельним синдромом зап'ястків. Зупинимося на цьому явищі, що викликає біль в суглобах рук при вагітності, детальніше. Отже, зап’ясток з трьох сторін утворений кістками і зв’язкою, яка через нього проходить. Цей простір сам по собі вузький, тому набряки, що часто виникають у вагітних, призводять до того, що серединний нерв, що знаходиться в зап’ястку, здавлюється. Внаслідок цього нерв посилає неприємні імпульси до пальців рук, через що і виникає відчуття болю в суглобах пальців.

 

БІЛЬ В СУГЛОБАХ ПРИ ВАГІТНОСТІ: ЛІКУВАННЯ

 

Якщо болі в суглобах під час вагітності не дають вам спокою тривалий час, скористайтеся списком досить простих порад, що допомагають їх полегшити:

Організуйте собі збалансоване харчування. Особливу увагу приділите продуктам, багатим кальцієм.

Після консультації з лікарем, почніть приймати вітамінні комплекси.

Завжди вибирайте комфортне положення тіла. Намагайтеся довго не перебувати в нерухомому стані.

Взуття – тільки ортопедичне і без каблуків.

Носіть бандаж. Він допоможе зменшити навантаження на хребет, а, отже, і суглоби.

Масаж суглобів допоможе розслабитися і позбавитися від больових відчуттів.

І найголовніше – намагайтеся мислити позитивно, «направляючи тепло» в місце, яке вас турбує. До цього пункту можна відноситися скептично, але він теж буває дуже дієвим. 

Намагаючись усунути болі в суглобах при вагітності, ні в якому разі не забувайте – будь-яке медикаментозне лікування обов’язково має бути погоджене з вашим лікарем. Займатися самолікуванням, випробовувати на собі народні засоби – зовсім не вихід. Адже наше з вами завдання – розв’язати проблему якнайшвидше, щоб повною мірою насолодитися всіма позитивними моментами вагітності, зберігши своє здоров’я і народивши здорового малюка!

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 53
9
3
6
0
4
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше