Біль в спині

28 Січня 201621:25

Практично всі майбутні мами, перебуваючи в становищі, рано чи пізно стикаються з такою неприємністю, як біль в спині. Та і як йому не з’явитися, якщо організм жінки постійно працює в режимі подвійного навантаження. З часом, коли матка і малюк починають нестримно збільшуватися, центр тяжіння тіла вагітної жінки зміщується. Це і служить головною причиною того, що майбутня мама відчуває постійні болі в спині і попереку. Про те, який саме буває цей біль, і як звести його до мінімуму, ми з вами спробуємо розібратися в цій статті.

 

БІЛЬ, ЩО ТЯГНЕ, В ПОПЕРЕКУ ПРИ ВАГІТНОСТІ

 

Поява неприємного болю, що тягне, в попереку при вагітності зазвичай припадає на 20-21 тиждень. Звичайно, бувають і виключення: ви можете не відчувати болю в спині аж до пізніх термінів вагітності. Все залежить від способу життя, який раніше вела майбутня мати. Як правило, болі в попереку, в першу чергу тривожать тих жінок, у яких до початку вагітності були проблеми з опорно-руховим апаратом. Серед них називають:

будь-які викривлення хребта;

остеохондроз;

слабо розвинені м’язи спини.

 

БОЛІ В ПОПЕРЕКУ ПРИ ВАГІТНОСТІ НА ПІЗНІХ ТЕРМІНАХ

 

На пізніх термінах вагітності болі в попереку можуть значно посилитися. Їх викликають одночасне підвищення навантаження на хребет вагітної жінки і послаблення м’язів її живота. Найчастіше цей біль з’являється після п’ятого місяця вагітності і може продовжитися до самих пологів. В окремих випадках біль в попереку на пізніх термінах вагітності може віддавати в ноги, а також посилюватися після тривалих піших прогулянок або тривалого перебування в одному положенні.

 

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО БОЛИТЬ ПОПЕРЕК ПРИ ВАГІТНОСТІ?

 

Для того, щоб запобігти болям в попереку, бажано з перших тижнів вагітності дотримуватися певної дієти, що припускає велику кількість страв, багатих кальцієм. Отже, впоратися з проблемою допоможе включення в щоденний раціон наступних продуктів:

м’яса;

горіхів;

молочних продуктів;

риби;

зелені.

З харчуванням розібралися, тепер поговоримо про загальні фізіологічні рекомендації, дотримання яким дозволяє звести до мінімуму болі в попереку при вагітності. Що ж саме треба робити і як себе берегти? За пунктами:

регулярно займайтеся гімнастикою для вагітних;

ні в якому разі не носити важких сумок і взагалі не піднімайте нічого важкого;

не стійте довгий час в одному положенні;

носіть тільки зручне ортопедичне взуття;

не схрещуйте ноги під час сидіння;

під час сидіння кладіть під поперек спеціальну ортопедичну подушку;

стежте за власною осанкою.

Дуже сподіваємося, що, побувавши на нашому сайті, ви дізналися про болі в попереку при вагітності заздалегідь. Адже це ускладнення, як і більшість ускладнень, що виникають під час виношування малюка, краще запобігти, ніж лікувати! Бережіть себе і будьте здорові!

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 61
9
3
6
0
4
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше