Базальна температура при вагітності

28 Січня 201620:58

Температура тіла може розповісти багато про що. Особливо це стосується слабкої статі. Сьогодні ми поговоримо про зміни температури, які відбуваються у вагітних. За її показниками можна визначити, проходить вагітність нормально або ж є присутніми якісь відхилення. Спершу дамо відповідь на питання, якою саме має бути базальна температура при вагітності?

 

БАЗАЛЬНА ТЕМПЕРАТУРА ПРИ ВАГІТНОСТІ

 

Після овуляції базальна температура тримається на рівні 37 градусів або трішки його перевищує. Це пов’язано з тим, що під час овуляції починає вироблятися гормон, який називається прогестерон. Якщо вагітність не настала, рівень гормону в організмі знижується, за рахунок чого зменшується і базальна температура. Якщо запліднення настало, рівень гормону в організмі підтримується, внаслідок чого температура до першої затримки зберігається в районі 37 градусів.

 

ПІДВИЩЕНА ТЕМПЕРАТУРА ПРИ ВАГІТНОСТІ

 

Майбутні мами дуже часто починають нервувати, помітивши, що після настання вагітності температура їх тіла стала злегка підвищеною. Температура 37 при вагітності на ранніх термінах – досить поширене явище. Хвилюватися і тривожитися із цього приводу абсолютно не варто. Річ в тому, що жіночий організм на початковому етапі вагітності відчуває безліч різних змін, особливо на гормональному рівні. Це, як правило, і є причиною того, що процес теплообміну в організмі злегка сповільнюється. Якщо ви не спостерігаєте тривожних симптомів будь-якого захворювання, про температуру до 37 можете не турбуватися. І так, підвищена температура при вагітності не є патологією, навпаки, вона дуже властива вашому становищу.

 

ВИСОКА ТЕМПЕРАТУРА ПРИ ВАГІТНОСТІ

 

Що ж робити, якщо температура тіла вагітної досягла відмітки вище 37 градусів? В цьому випадку ми рекомендуємо якнайшвидше відвідати вашого лікаря. Він зможе встановитися точну причину високої температури при вагітності. Важливо пам’ятати, що зволікання відгукнеться серйозними небезпеками – температура вище 37,5 градусів може завдати шкоди здоров’ю майбутнього малюка, а в деяких випадках навіть привести до летального кінця. 

 

ВИСОКА ТЕМПЕРАТУРА ПРИ ВАГІТНОСТІ: ПЕРША ДОПОМОГА

 

Температуру, що не перевищує 37,5 градусів, лікарі збивати не рекомендують. Якщо вона піднімається вище – необхідно з нею боротися. Зробити це можна таким чином:

– зробити розтирання тіла;

– випити чай з лимоном;

– накласти на лоб прохолодний компрес.

Головне правило – намагайтеся обійтися без аптечних препаратів та іншої хімії. Тут згодяться різні народні рецепти. Але відразу попередимо – в усьому має бути здоровий глузд!

Якщо температура досягла 38 градусів – необхідно терміново викликати лікаря. Не варто робити ніяких самостійних дій, адже це може завдати непоправної шкоди вашому малюкові.

На завершення хочемо нагадати: про злегка підвищену температуру на ранніх термінах вагітності абсолютно не варто хвилюватися. Частіше бувайте на свіжому повітрі, не забувайте їсти овочі і фрукти, щоб поповнювати запас вітамінів. Здоров’я вам і вашому малюкові!

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 48
9
3
6
0
4
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше