Бабуся-суперниця

27 Січня 201623:17

Спробуйте представити бабусю, яка відмовляється брати участь у вихованні онука або унучки. Навряд чи у вас вийде. Найчастіше ситуація, якраз, протилежна, – бажання опікати онуків у бабусь аж надто багато, як і порад, які вони дають мамам. Як годувати, як сповивати, в що одягати, коли гуляти – бабусині рекомендації можуть привести в паніку навіть найтерплячіших мам.

 

БАБУСЯ: СОЮЗНИК АБО СУПЕРНИЦЯ

 

Досить часто в самих різних сім’ях зустрічається однакова картина: молода мама щосили намагається доглядати за своїм первістком, тоді як свекруха (чи мама дівчини) неутомно критикує абсолютно всі її дії. Чому відбувається саме так? Психологи пояснюють це явище почуттям конкуренції, що загострилося, яке прокидається у бабусь через те, що вони не готові змиритися зі своїм похилим віком.

 

Конкуренція бабусі з мамою може проявлятися по-різному. Наведемо основні приклади:

 

бабуся невпинно радить «як краще» і засипає маму своїми рекомендаціями;

 

дзвонить щодня, розпитуючи про дитину;

 

купує їжу, а також одяг малюкові, не порадившись з мамою;

 

лікує малюка народними методами, не отримавши схвалення батьків;

 

постійно критикує дії мами, що призводить до сварок.

 

Найчастіше бажання бабусь допомогти і чомусь навчити настільки сильно, що вони навіть не підозрюють, наскільки сильно можуть скривдити мам своїми словами і діями. Саме тому мама повинна взяти себе в руки і підготуватися до розмови з бабусею. Носити те, що все накопичилося в собі – не вихід, адже постійний стрес негативно позначатиметься не лише на вас, але і на дитині. Отже, потрібна розмова, яка розв’яже виниклу проблему. Спершу спокійно поясніть бабусі, що саме вас кривдить, а потім загострите увагу на тому, чого бабуся, на вашу думку, не повинна робити. Важливо акцентувати – ви абсолютно не проти допомоги, але це має бути саме та допомога, якої ви потребуєте. Найголовніше, щоб бабуся зрозуміла – ви дуже цінуєте її поради і турботу, ви готові ділити з нею радощі материнства, проте і вам теж повинне щось залишатися :)

 

На жаль, іноді, такі розмови не приносять користі, а тільки розпалюють обстановку між мамою і бабусею. В цьому випадку мама не повинна робити помилку, яку робить дуже багато хто. Відлучати дитину від бабусі не можна. Адже вона – важлива частина сім’ї, а її присутність так необхідно для правильного і повноцінного психологічного розвитку малюка. Самі подумайте, хто, окрім бабусі, ще може:

 

навчити дитину бути більш вибачливим;

 

із задоволенням розповідати йому старі казки, розкриваючи вікові мудрості;

 

випекти улюблений пиріг;

 

поділитися сімейними традиціями;

 

розповісти про дитинство батьків;

 

посидіти з малюком, коли батьки чимось зайняті або просто хочуть трохи відпочити.

 

Підводячи підсумки, скажімо – мама повинна побудувати спілкування з бабусею таким чином, щоб вона стала її кращою подругою. Адже кращі подруги – на те і подруги, щоб все розуміти, а коли треба – приходити на допомогу, як словом, так і справами. Бажаємо вашій сім’ї розуміння і гармонії! :)

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 135
9
3
6
0
4
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше