Анорексія

27 Січня 201622:43

Анорексія – це серйозний психосоматичний розлад організму, при якому характерна як відмова від якої-небудь їжі, так і швидке виснаження. Вагітність і анорексія – два несумісні явища, оскільки при діагнозі «анорексія» жінка піддає ризику не лише свій організм, але і здоров’я майбутньої дитини.

 

Анорексія діагностується двома основними симптомами: несприйняття організмом їжі і швидка втрата ваги. Якщо ви вагітні і помітили за собою вищеперелічені симптоми – це привід терміново звернутися до фахівця за допомогою. У багатьох випадках до анорексії призводить навмисна відмова від багатьох видів їжі, використання проносних засобів або штучно викликана блювота.

 

НЕРВОВА АНОРЕКСІЯ

 

Нервова анорексія – розлад, який пов’язаний із зіпсованим сприйняттям власного тіла. Така анорексія розвивається у дівчат переважно в підлітковому віці. Для цього виду анорексії характерно спотворене поняття правильної ваги, є присутньою нав’язлива ідея схуднення – все це при тому, що вага тіла і так є недостатньою. Захворювання, як правило, протікає з відсутністю менструального циклу. На додаток до всього, типова дівчина-анорексичка може страждати булімією.

 

АНОРЕКСІЯ І ВАГІТНІСТЬ

 

Причини розвитку анорексії під час вагітності можуть бути найрізноманітнішими. Але одним з найпоширеніших є бажання зберегти фігуру і не набрати зайвих кілограмів. Важливо пам’ятати – при вагітності анорексія шкодить не лише матері, але і майбутньому малюкові.

 

Всім відомо, що набирання зайвої ваги під час вагітності уникнути неможливо. Ці, на перший погляд, зайві кілограми потрібні як для правильного і повноцінного розвитку плоду, так і для самої мами.

 

Анорексія практично завжди служить причиною того, що дитина народжується з недостатньою вагою і схильна до серйозних затримок в розвитку. Також існує велика вірогідність викидня. І, мабуть, найстрашніше – при такому захворюванні вагітність досить часто закінчується летальним кінцем, як для дитини, так і для матері.

 

При діагнозі «анорексія» лікарі наполегливо не рекомендують заводити дитину аж до повного одужання майбутньої мами. На ранніх стадіях анорексія піддається лікуванню без особливих проблем і не має наслідків, здатних негативно відобразитися на здоров’ї майбутньої дитини. Якщо жінка вже тривалий час схильна до захворювання «анорексія», вірогідність завагітніти і народити здорового малюка досить низька.

 

АНОРЕКСІЯ ЛІКУВАННЯ

 

Найпопулярнішим і найдієвішим способом боротьби з цим захворюванням є акупунктура. Цей тип терапії допомагає стимулювати відчуття голоду, а також забезпечує психічне і фізичне розслаблення організму. Проте перед початком лікування варто обов’язково проконсультуватися з вашим лікарем.

 

Пам’ятайте, до діагнозу «анорексія» можуть привести як перелічені вище чинники, так і елементарні порушення режиму харчування. Тому стежте за раціоном під час вагітності з особливою старанністю!

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 40
9
3
6
2
0
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше