9 тиждень вагітності

31 Січня 201613:09

Хоча 9 тиждень вагітності, здавалося б, вже досить великий термін, це ще все одно 1 триместр. Оточуючі, як правило, досі не помічають змін, що відбуваються з формами майбутньої мами. Вказати на вашу вагітність їм можуть лише два чинники – дуже часта зміна настрою і токсикоз, що проявляється в нудоті, втраті апетиту, а також зміні гастрономічних смаків. Вагітна тим часом стикається ще з цілим рядом змін, про які ми і поговоримо детальніше.

 

ВАГІТНІСТЬ 9 ТИЖДЕНЬ: ВІДЧУТТЯ

 

Після закінчення двох місяців вагітності майбутня мама може зітхнути з деяким полегшенням:

– по-перше, організм поступово адаптується до свого незвичайного стану, вже майже налагодивши нормальну роботу внутрішніх органів;

– по-друге, в норму приходить нервова система – ви стаєте впевненішими, спокійнішими і стійкішими до стресів;

Серед чинників, здатних викликати неприємні відчуття на цьому терміні, виділимо наступні:

– в нирках вагітної жінки посилюється кровообіг, через що бігати в убиральню доведеться частіше;

– можуть виникнути відчуття, що тягне внизу живота, а також в області паху, пов’язані зі збільшенням матки, яка починає давити на зв’язки.

 

ВАГІТНІСТЬ 9 ТИЖДЕНЬ: МАМА

 

Підготовка до зміни форм. Саме на 9 тижні вагітності майбутня мама відчуває, як улюблений обтягуючий одяг помалу стає затісний в області талії. Тут, на жаль, нічого не поробиш, це пов’язано з тим, що матка вже почала помалу розтягуватися. Тому радимо підібрати оптимальний для вас крем, який дозволить уникнути розтяжок або хоч би зменшити їх кількість.

Особливу увагу на терміні 9 тиждень вагітності необхідно приділити грудям. Зараз вони можуть збільшитися практично на розмір. Купіть максимально зручний бюстгальтер, що добре тримає груди. Це принесе полегшення – напруга в молочних залозах не здаватиметься такою високою. 

Можливі зміни ваги. Вагітність на терміні в 9 тижнів характеризується змінами ваги. До речі, не завжди у велику сторону – іноді вагітні помічають, що їх вага трохи зменшується. Це пов’язано з токсикозом, що знижує апетит.

Активність і артеріальний тиск. Через гормональні перебудови в організмі у вагітної дуже часто знижується артеріальний тиск. Ви починаєте відчувати втому, сонливість і швидко стомлюватися. Зверніть особливу увагу на те, що вагітність, коли досягнута 9 тиждень, може піднести такий неприємний сюрприз, як непритомність. Тому будьте гранично обережні, міняючи положення тіла. Вставати і сідати треба плавно, не здійснюючи різких рухів.

 

ВАГІТНІСТЬ 9 ТИЖДЕНЬ: МАЛЮК

 

9 тиждень вагітності для малюка особливий тим, що у нього починають з’являтися перші м’язи. За рахунок цього кінцівки стають товще. Продовжує розвиватися головний мозок: тепер у малюка дві півкулі, крім того формується відділ мозку, що відповідає за координацію рухів. Ворушіння дитини стають активнішими. У малюка на терміні в 9 тижнів вагітності зникають перетинки між пальцями, а також хвостик в кінці хребта. Спинка робиться більше прямою, фаланги ніг і рук подовжуються. Зараз малюк важить всього 4 грами, його зріст не перевищує 30 міліметрів.

 

ВАГІТНІСТЬ 9 ТИЖДЕНЬ: ПРОХОДЖЕННЯ УЗД І ЗДАЧА АНАЛІЗІВ

 

Проходження УЗД на 9 тижні вагітності вважають не обов’язковим, якщо ви вже робили його раніше. На цьому терміні лікар, що спостерігає за протіканням вашої вагітності, може призначити деякі аналізи, щоб унеможливити патології. Переживати із цього приводу абсолютно не варто, найчастіше лікарі просто перестраховуються.

Щасливого вам 9-го тижня!

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 51
9
3
6
0
4
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше