8 тиждень вагітності

31 Січня 201613:59

8 тиждень вагітності – це кінець другого календарного місяця. На цьому терміні практично всі жінки вже знають про вагітність, що настала. Інакше – новина не змусить себе довго чекати, адже з кожним днем стане з’являтися все більше симптомів, що свідчать про те, що ви вагітні.

 

ВАГІТНІСТЬ 8 ТИЖДЕНЬ: ВІДЧУТТЯ

 

Цей період характеризується посиленням вже знайомих вам симптомів:

 

– сонливість;

 

– втома;

 

– часті зміни настрою.

 

Найголовніша зміна на фізіологічному рівні – у майбутньої мами починає рости матка. Зовні це може залишитися абсолютно непомітним, проте внутрішні органи випробовуватимуть деякий дискомфорт. Як правило, з тієї ж причини жінки стикаються з прискореним сечовипусканням, іноді з’являються закрепи.

 

Крім усього іншого, на 8 тижні вагітності можуть спостерігатися посилені виділення з піхви. Якщо вони не супроводжуються неприємними відчуттями, свербіжем і запахом – панікувати не варто. У разі, коли згадані виділення, все ж, заподіюють дискомфорт – краще звернутися до лікаря за консультацією.

 

ВАГІТНІСТЬ 8 ТИЖДЕНЬ: МАМА

 

Найвідчутнішою проблемою на терміні в 8 тижнів вагітності залишається токсикоз. З цим неприємним явищем стикаються практично всі майбутні мами. Головне тут – тверезо оцінити ситуацію. Якщо токсикоз хвилює не сильно, просто дотримуйтеся здорового способу життя, а також правильно харчуйтеся. У разі, коли нудота відчувається постійно, властиві блювота, огида до всієї їжі – відвідайте лікаря.

 

8 тиждень вагітності – самий відповідний час, щоб стати на облік, а також покажиться наступним фахівцям:

 

– гінекологові;

 

– терапевтові;

 

– стоматологові.

 

Спілкуючись з ними, обов’язково обговорите все, що вас хвилює. В майбутньому це запобіжить всім можливим ускладненням.

 

ВАГІТНІСТЬ 8 ТИЖДЕНЬ: МАЛЮК

 

Що ж відбувається з дитиною в 8 тижнів вагітності? Найважливіші зміни такі:

 

– по-перше, починає посилено розвиватися плацента, внаслідок чого покращується матково-плацентарний кровообіг;

 

– по-друге, плід стане харчуватися через пуповину;

 

– серце перетворюється і стає чотирикамерним;

 

– в легенях формуються бронхи;

 

– 8 тиждень вагітності – це час, коли у майбутнього малюка з’являються статеві ознаки: у хлопчиків формуються яєчка, у дівчаток – яєчники, проте, на жаль, стать майбутньої дитини зовні ще неможливо визначити;

 

– у малюка повним ходом розвивається нервова система: він починає смикати ручками і ніжками, хоча мама доки не відчуває цього – занадто вже дитина мала;

 

– розміри дитини не перевищують 1,5-2 см, але вона вже цілком схожа на людину.

 

Ну і найголовніше – вагітність 8 тиждень означає те, що у малюка вже з’явилися всі органи. Далі вони удосконалюватимуться і розвиватимуться.

 

ВАГІТНІСТЬ 8 ТИЖДЕНЬ: ПРОХОДЖЕННЯ УЗД І ЗДАЧА АНАЛІЗІВ

 

Все ж таки УЗД – чудовий винахід! Ви тільки уявіть – за своїм розміром дитина не більше виноградини, а за допомогою цього апарату вже можна побачити, як вона ворушить ручками і ніжками! Нагадуємо – УЗД на 8 тижні вагітності є обов’язковою процедурою, що дозволяє визначити, чи немає відхилень в розвитку плоду.

 

Окрім цього важливо відвідати гінеколога. Він призначить вам здачу аналізів крові і сечі. Ігнорувати цю процедуру – небажано, оскільки все робиться до вашого добра! Аналізи допоможуть вчасно виявити можливі ускладнення і запобігти небажаному результату.

 

Нехай вагітність приносить вам тільки радість і позитивні емоції!

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 46
9
4
3
3
2
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше