7 тиждень вагітності

31 Січня 201613:12

Вагітність 7 тиждень – цей час, коли в жіночому організмі повним ходом триває те, що інакше як «перебудовою» не назвеш. Найвідчутніше вона відбувається на гормональному рівні. Виражаючись медичними термінами – в організмі жінки продовжує вироблятися хоріонічний гонадотропін, що провокує виділення прогестерону і стимулюючий синтез естрогену яєчниками. Цей процес забезпечує правильне протікання вагітності. На жаль, є у нього і невеликий недолік – мама все частіше починає відчувати втому і сонливість.

 

ВАГІТНІСТЬ 7 ТИЖДЕНЬ: МАЛЮК

 

Вагітність 7 тиждень знаменна важливою зміною для вашого майбутнього малюка. З цієї миті він вже є не просто ембріоном, а плодом, тобто маленькою людиною з усіма необхідними органами, окрім нервової і ендокринної систем. Вони сформуються трохи пізніше. Приведемо ще ряд особливостей, характерних для 7 тижня вагітності:

– відбувається активне формування головного мозку;

– організм малюка готується до появи статевого горбка і початку формування статевих органів;

– зябра у малюка вже зовсім зникають;

– проте у дитини досі залишається невеликий хвостик;

– можна помітити ручки, проте ніжки ще зовсім маленькі;

– обличчя малюка все більше нагадує людське: формується щелепа, помітні ніздрі і оченята;

– зараз малюк важить всього 80 грам, а за розмірами нагадує білу квасолю завдовжки до 1 см.

 

ВАГІТНІСТЬ 7 ТИЖДЕНЬ: МАМА

 

Досить часто вагітність на 7 тижні супроводжується відчутним токсикозом. Сперечатися не будемо, винятки є, проте переважній більшості мам доводиться через це пройти. Головне – не хвилюйтеся, токсикоз на ранньому терміні вагітності вважають абсолютно нормальним явищем. Серед основних відхилень, які заподіює токсикоз:

– збої харчування: майбутня мама не відчуває апетиту в той час, коли зазвичай відбувається прийом їжі, і навпаки.

– з’являються дивні гастрономічні пристрасті: вам починають подобатися ті страви, до яких ви раніше не мали пристрасті або ж взагалі ненавиділи їх.

– іноді вранці відчувається нудота.

На жаль, вагітність на 7 тижні майже завжди характеризується підвищеною стомлюваністю. У цьому винні гормони, точніше, їх нові, незвичні для організму вагітної співвідношення. Намагайтеся більше відпочивати і розслаблятися. Найперше і головне правило – висипляйтеся! До речі, дуже багато мам в цей час відчувають небувалий прилив натхнення. Хочеться відвідувати виставки, бувати на концертах і навіть самостійно творити! Не відмовляйте собі ні в чому, що стосується мистецтва! Майбутній дитині такі захоплення мами однозначно підуть на користь!

 

ВАГІТНІСТЬ 7 ТИЖДЕНЬ: ХАРЧУВАННЯ

 

Раціон харчування, який припускає 7 тиждень вагітності, повинен відрізнятися досить великою кількістю протеїну і білку. Саме ці компоненти зараз дуже потрібні малюкові – вони служать в його організмі будівельним матеріалом для тканин і органів. Ясна річ, про жири і правильні вуглеводи теж забувати не варто. Без них харчування майбутньої мами буде неповноцінним.

Ще один важливий момент – на 7 тижні вагітності бажано уникати продуктів, які можуть стати причиною підвищеного газоутворення в кишківнику.

Пам’ятайте, правильне і збалансоване харчування гарантує не лише здоров’я вашого майбутнього малюка, але і ваше відмінне самопочуття!

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 53
9
3
6
0
4
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше