3 триместр вагітності і його особливості

31 Січня 201614:13

Отже, 3 триместр вагітності – це період між 25 і 40 тижнем. Зараз органи малюка вже повністю сформувалися, тобто, він вже життєздатний. Проте для того, щоб підготуватися до самостійного життя поза маткою, дитині ще необхідний деякий час.

 

На 3 триместрі вагітності в його організмі відбуваються наступні зміни:

 

– удосконалюються органи чуття;

 

– накопичується жировий прошарок;

 

– легені малюка починають готуватися до першого самостійного вдиху.

 

Для майбутньої мами 3 триместр вагітності, на жаль, один з найскладніших. Це пов’язано з навантаженнями, які з кожним днем збільшуватимуться. Щоб полегшити свій стан, приділяйте особливу увагу збільшенню ваги. Ідеальним вважають показник близько 50 грамів на день, але так, щоб сумарна тижнева цифра не перевищувала 300 грамів. Взагалі ж, 3 триместр вагітності чудово підходить для того, щоб спланувати свою декретну відпустку, почавши приділяти собі якомога більше часу!

 

3 триместр вагітності, як правило, не буває таким безхмарним, як попередній. Проте до можливих проблем слід відноситися як до належного, сприймаючи їх з максимумом спокою. Знаємо, у вас все вийде! :) Раз вже ми заговорили про відхилення, що трапляються на цьому періоді, назвемо ті моменти, які повинні насторожувати майбутню маму:

 

– Набряки всього тіла.

 

– Кров'’яні виділення.

 

– Болі в животі.

 

– Відсутність ворушінь малюка.

 

– Больові відчуття в ногах після прогулянок.

 

– Набрякання вен на ногах.

 

– Непритомність.

 

Помітивши будь-який з цих симптомів, не відкладайте візит до лікаря «на потім», адже завчасна консультація може позбавити вас від безлічі проблем!

 

3 ТРИМЕСТР ВАГІТНОСТІ: АНАЛІЗИ

 

Коли починається 3 триместр вагітності, відвідування лікаря стає частішим. Тепер до гінеколога краще показуватися раз в два тижні, а, починаючи з дев’ятого місяця, взагалі кожного тижня. На 3 триместрі вагітності зазвичай здають такі аналізи:

 

– загальний аналіз сечі;

 

– на рівень білку і цукру в крові;

 

– біохімічний аналіз крові;

 

– вагінальний мазок;

 

– проходять УЗД;

 

– визначають положення малюка;

 

– вивчають серцебиття малюка (кардіотокографія);

 

‘ перевіряють артеріальний тиск.

 

3 ТРИМЕСТР ВАГІТНОСТІ: УЗД

 

Останнє УЗД роблять в 3 триместрі вагітності. Воно потрібне для того, щоб оцінити стан малюка, а також плаценти. Під час ультразвукового дослідженні лікар повинен визначити передлежання малюка і розрахувати його приблизну вагу. Процедуру найчастіше проводять між 28 і 32 тижнями, вважаючи ідеальним моментом – 30 тиждень вагітності.

 

3 ТРИМЕСТР ВАГІТНОСТІ: ХАРЧУВАННЯ

 

У третьому триместрі вагітності необхідно як можна ретельніше стежити за своїм харчуванням. Зараз організм майбутньої матері намагається накопити жирові запаси, які знадобляться під час годування грудьми. Отже, з раціону бажано виключити наступні продукти:

 

– цукор і солодке;

 

– білий хліб;

 

– ковбасні вироби;

 

– копчення;

 

– консерви.

 

А ось список того, на що, як мовиться, фахівці радять «налягати»:

 

– овочі і фрукти;

 

  • ягоди;

 

– дієтичне м’ясо, риба і птиця;

 

– кисломолочні продукти;

 

– крупи;

 

– горіхи (у невеликих кількостях).

 

Найбільш оптимальним буде раціон харчування, що складається з 5-6 прийомів їжі. Інтервал між ними не повинен перевищувати 2-3 години. Кількість споживаної рідини краще знизити до 1,5 літра, проте припиняти пити воду взагалі не можна ні в якому разі. Ці прості правила допоможуть уникнути небажаних наслідків вагітності, а також не набрати зайвих кілограмів.

 

Бажаємо, щоб кожна майбутня мама підійшла до 3 триместру вагітності готовою – як морально, так і фізично. Стежте за своїм здоров’ям і старайтеся, щоб ваші емоції були тільки позитивними!

 

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 69
9
4
3
3
2
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше