38 тиждень вагітності

27 Січня 201622:22

38 тиждень вагітності – це той період, коли пологи можуть початися у будь-який момент. Отже, майбутнім мамам і їх сильним половинкам варто заздалегідь потурбуватися про те, щоб всі необхідні речі були зібрані, а поїздка до пологового відділення зайняла лічені хвилини. А далі залишається тільки чекати, коли дитина буде готова з’явитися на світ.

 38 тиждень вагітності – найоптимальніший термін для народження малюка. Він вже повністю сформований, при цьому його вага складає близько трьох кілограмів. Зріст коливається в районі 50 сантиметрів. Пушок з тіла малюка повинен практично зникнути, а кількість первородного мастила значно зменшується. Серцебиття малюка складає від 120 до 160 ударів на хвилину, що вдвічі, а іноді і втричі більше, ніж у дорослої людини. Якщо ви чекаєте на хлопчика, то слід знати, що на 38 тижні вагітності його яєчка опускаються в мошонку.

 

38 ТИЖДЕНЬ ВАГІТНОСТІ: СТАН МАМИ

 

Майбутня мама на цьому терміні може відчувати безсоння, іноді з’являються помилкові перейми. 38 тиждень вагітності, скажемо відверто, приносить досить багато дискомфорту. Щоб полегшити свій стан, постарайтеся відмовитися або хоч би зменшити вживання солоної їжі. Адже сіль затримує в організмі воду, що призводить до набряклості ніг і рук. Також спробуйте довго не сидіти і не стояти. Що стосується помилкових перейм, якими часто супроводжується 38 тиждень вагітності, то існує певний секрет. Якщо мама не упевнена, з якими переймами має справу – справжніми або помилковими, треба пару хвилин походити по кімнаті. За цей час помилкові перейми повинні припинитися.

 

Живіт на 38 тижні вагітності досягає максимальних розмірів. Якщо вас мучить відчуття сухості шкіри живота, її краще мастити жирним кремом або мигдалевою олією. Це допоможе уникнути сильних розтяжок після пологів. Взагалі ж, не варто засмучуватися і зневірятися – коли пологи пройдуть, живіт досить швидко відновиться. А нескладні щоденні вправи допоможуть вам повернути колишні форми.

 

Загальний стан майбутньої мами на 38 тижні вагітності – втома і томливе очікування появи малюка на світ. В цей період жінку необхідно оточити турботою, любов’ю, ласкою і підтримкою.

 

Коли 38 тижнів вагітності будуть позаду, мами іноді помічають, що поведінка малюка стала більш в’ялою, не такою активнішою, як раніше. Це абсолютно нормально. А причина така – на 38 тижні вагітності малюкові вже тісно в животі мами, тому велику частину часу він просто спить. Проте зрідка мама, все ж, уловлює незначні рухи у своєму животі.

 

Почитавши різні статті про 38 тиждень вагітності, форуми, а також обговорення, майбутня мама, до речі, може непогано підготуватися до майбутніх пологів морально. Повірте, досвід, яким з перших вуст діляться жінки, що благополучно народили, дуже допомагає настроїтися.

 

Першими передвісниками пологів виступають такі чинники: живіт опускається, мама, як правило, починає відчувати окам’яніння на його поверхні. Також можливі незначне зниження ваги, виділення і збільшення тонусу матки.

 

38 тиждень вагітності – самий відповідний термін для пологів, діти на такому терміні народжуються здоровими і міцними. Тому приготуйтеся і терпляче чекайте на диво – скоро у вашій сім’ї буде велике свято.

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 60
9
3
3
5
5
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше