36 тиждень вагітності

31 Січня 201614:18

Коли настає 36 тиждень вагітності, більшість мам вже з нетерпінням чекають появи на світ свого малюка. Щоб скоротати час, радимо ознайомитися зі всілякими корисними матеріалами, книгами і форумами, що стосуються цього періоду. Також можна проглянути добірки відео «36 тиждень вагітності», адже інформація ніколи не буває зайвою, і можна почерпнути щось нове навіть тоді, коли здається, що знаєте вже все-все.

 

36 ТИЖНІВ ВАГІТНОСТІ: МАМА

 

Після закінчення 36 тижнів вагітності збільшення у вазі, з моменту її початку, складає у мам близько 12 кг. Цей показник є оптимальним, проте, якщо ви набрали більше – істотного приводу засмучуватися немає. Адже більшість мам втрачають зайві кілограми під час грудного вигодовування малюка. А тим, хто не належить до їх числа, впоратися з проблемою, напевно, допоможе післяпологова гімнастика. 36 тиждень вагітності – той момент, коли мамам легше дихати. На цьому терміні малюк зазвичай перевертається і давить на діафрагму вже не так сильно.

 

Важливо пам’ятати, що у майбутньої мами можуть спостерігатися незначні больові відчуття в області тазу. Відвідувати вбиральню доведеться частіше, ніж зазвичай, адже матка розташована дуже близько до сечового міхура і на терміні 36 тижнів вагітності постійно чинить на нього тиск. Ваш організм щосили готується до появи малюка на світ. Необхідно бути готовою і до того, що малюк може народитися трішки раніше запланованого терміну. Пологи на 36 тижні вагітності – сьогодні не рідкість. Саме тому так важливо прислухатися до свого організму і стежити за загальним самопочуттям. Якщо ви помітили, що у вас болить поперек, живіт кам’яніє і в ньому  з’явилися відчуття, що тягнуть, – у вас, швидше за все, гіпертонус матки. Негайно відвідайте лікаря – поява на світ вашого малюка вже зовсім не за горами. Вагітність 36 тижнів зазвичай протікає досить спокійно. Якщо мама з малюком і відчувають дискомфорт, то незначний.

 

36 ТИЖНІВ ВАГІТНОСТІ: МАЛЮК

 

На 36 тижні вагітності дитина вже практично повністю сформувалася, всі її системи нормально функціонують, і вона вже готова з’явитися на світ. Якщо вся вагітність протікала добре, без яких-небудь відхилень, на такому терміні малюк може народитися з абсолютно нормальною вагою, тобто, 2,8-3 кг, а його зріст досягатиме 48 см.

 

Етап, про який зараз йде мова, характеризується спадом активності дитини. З кожним днем місця в животику мами для неї залишається все менше – вона продовжує рости, міцніти і набирати вагу. За один день дитина додає приблизно по 30 грамів. Проте не варто забувати, що всі діти розвиваються по-різному. Тільки фахівець може описати вам точний стан здоров’я малюка.

 

У дітей на 36 тижні вагітності вже з’являються нігтики. Іноді вони настільки довгі і гострі, що дитина може випадково себе подряпати. У деяких малюків починають рости волосся, тому до моменту появи на світ такі дітки мають значну шевелюру, яка може досягати 4 см. А ось пушок і первородне мастило з тіла дитини до цього часу повинні зникнути.

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 52
9
4
3
3
2
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше