28 тиждень вагітності

28 Січня 201621:52

Вагітність, що підійшла до відмітки в 28 тижнів, це середина сьомого місяця. До заповітного моменту – появи дитини на світ – залишилося не так вже і багато, як здається. Адже ще стільки треба встигнути! Напевно, більшість майбутніх мам досі не пішли в декретну відпустку, проте втома, що відчувається, вже примушує про неї замислитися. Наберіться терпіння, дівчата, ще трохи, і ви зможете насолодитися заслуженим відпочинком!

 

ВАГІТНІСТЬ 28 ТИЖНІВ: МАМА

 

Не дивлячись на те, що вагітність в 28 тижнів не припускає зміни звичного способу життя, допомога вам точно не завадить. Зараз вам зовсім не можна займатися утомливими домашніми справами.

З кожним днем ви все сильніше відчуваєте всередині себе нове життя. Ворушіння малюка на терміні в 28 тижнів вагітності досить часті і сильні. Лікарі рекомендують відстежувати і рахувати, скільки ворушінь малюк робить за день. Це допоможе майбутній мамі відстежувати стан дитини. Наприклад, вдень, вона повинна рухатися не менше 4-8 разів на годину. А ось до вечора кількість ворушінь значно збільшується. Це пов’язано з тим, що вдень мама більше ходить, заколисуючи малюка.

 

ВАГІТНІСТЬ 28 ТИЖНІВ: ХАРЧУВАННЯ

 

Вагітність в 28 тижнів має бути максимально продуманою в плані харчування. Зараз треба забезпечити зростаючий організм всіма необхідними вітамінами, а також корисними речовинами, при цьому не переїдаючи і не набираючи зайвої ваги. Саме тому лікарі рекомендують дотримуватися спеціальної дієти, розробленої для вагітних. Ця дієта припускає, що за день майбутня мама споживає не більше 3000 калорій. Переважну частину цих калорій бажано з’їдати в першій половині дня. А ось вживати їжу за 2-3 години до сну не варто. Якщо ж ви, все ж відчуваєте гострий голод, допустимо щось перекусити у вигляді легкого овочевого салату або фруктів.

В третьому триместрі харчування вагітної має містити мінімальну кількість солі. Також радять вилучити зі свого раціону продукти, які є швидкими вуглеводами, наприклад:

шоколад;

білий рис;

картопля;

вироби з борошна і солодке.

А ось перелік тих продуктів, які на 28 тижні вагітності щоденний раціон майбутньої мами має містити обов’язково:

морс;

тушковані овочі;

свіжі фрукти;

злаки;

кисломолочні продукти.

Ще один момент: якщо вас не обійшли стороною набряки рук і ніг – зменшувати кількість споживаної рідини все одно не варто. Адже організм, не отримуючи потрібної кількості вологи, старатиметься її затримувати. Впоратися з цією проблемою вам допоможуть наступні поради:

більше рухайтеся, уникаючи жарких приміщень;

не вживайте багато солодких і газованих напоїв, що гальмують виведення вологи з організму;

намагайтеся не пити рідину на ніч перед сном.

 

ВАГІТНІСТЬ 28 ТИЖНІВ: МАЛЮК

 

Вагітність в 28 тижнів ознаменована для малюка тим, що він вперше розплющує очі! Із самого початку – вони блакитного кольору, проте перед пологами їх колір може змінитися на зелений або карий. У дитини прискорюється зростання волосся. Підшкірний жир продовжує накопичуватися, але вже не такими швидкими темпами. В цей момент малюк вже важить близько кілограма, а його зріст складає близько 35 сантиметрів.

 

УЗД НА 28 ТИЖНІ ВАГІТНОСТІ

 

В УЗД на терміні 28 тижнів вагітності, як правило, немає необхідності. Якщо патології відсутні, наступне ультразвукове дослідження робиться на терміні в 32 тижні.

Дорогі мами, бережіть себе, більше відпочивайте і, по можливості, ні про що не хвилюйтеся! Заповітний момент, коли на світ з’явиться ваша дитина, не такий вже далекий, а до нього треба підійти повною сил!

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 40
9
3
6
2
0
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше