19 тиждень вагітності

28 Січня 201621:56

Вагітність на терміні в 19 тижнів – це період, коли більшість мам починають відчувати перші ворушіння малюка. У когось рухи всередині живота дуже чіткі, а хтось – відчуває лише легкі дотики. З кожним днем малюк стає все більше і міцніше. Тепер він схожий на новонародженого, хоча його голова досі більше тулуба.

 

ВАГІТНІСТЬ 19 ТИЖДЕНЬ: МАМА

 

Вага майбутньої матері поступово збільшується, стегна стають ширше, а живіт – круглішим. Вагітність підходить до екватора, погодьтеся, це чудова новина! В цьому розділі ми постараємося обговорити основні моменти, на які слід звернути увагу, коли ваша вагітність досягла терміну 19 тижнів.

В області малого тазу і попереку можуть виникнути легкі болісні відчуття, пов’язані з тим, що матка продовжує рости, а кістки тазу поволі розходяться. Проте, цей процес не завжди супроводжується болем. Тривожитися варто лише в тому випадку, якщо у вас з’явився біль внизу живота, що нагадує перейми. Зіткнувшись з ним, обов’язково відвідайте лікаря.

Правильно вибрана поза для сну. Спати на животі не можна до самого кінця вагітності. Сон на спині, на жаль, теж протипоказаний. В такому положенні матка може перетиснути порожнисту вену, до того ж – вам будуть забезпечені болі в попереку. Ось і залишається спати на боці, злегка підібгавши під себе ноги. До речі, для зручності під ноги можна спробувати класти подушку.

Зміна поз протягом дня. Намагайтеся не проводити багато часу в одній позі. Не варто довго засиджуватися на місці, а також складати нога за ногу. Крім усього іншого, вагітність в 19 тижнів – дуже відповідний момент для того, щоб відмовитися від незручного взуття. Не забувайте – тиск на хребет росте з кожним днем, тому ногам і так доводиться дуже складно.

 

ВАГІТНІСТЬ 19 ТИЖДЕНЬ: ХАРЧУВАННЯ

 

Харчування на терміні в 19 тижнів вагітності практично нічим не відрізняється від попередніх тижнів. Найголовніше зараз – приділяти належну увагу продуктам з великим вмістом кальцію і заліза, наприклад, це можуть бути:

– гречка;

– курага;

– вівсянка;

– чорниця;

– яловичина;

– томатний сік.

З раціону харчування варто виключити:

– будь-які гострі і копчені блюда;

– солодке і солоне зведіть до мінімуму;

– утримайтеся від виробів з борошна;

– смажені і жирні блюда, як би вам ні хотілося ними поласувати, всі так само знаходяться під забороною.

І ще одна порада в плані харчування, якщо ваша вагітність досягла терміну 19 тижнів. Зараз дуже не рекомендується влаштовувати перекушувань на ніч. Від їжі перед сном треба утриматися, перенісши цю їжу на ранок.

 

ВАГІТНІСТЬ 19 ТИЖДЕНЬ: МАЛЮК

 

Вагітність в 19 тижнів характеризується для малюка активним зростанням і розвитком. Зараз дитина важить вже близько 200 грамів, а його зріст досягає 15 сантиметрів. Всі системи удосконалюються. В організмі відбуваються наступні зміни:

 

починають формуватися бронхіоли, покращується приплив крові до легенів;

покращується нейронний зв’язок між нервовою системою і м’язами дитини – тепер її рухи менш хаотичні і більш скоординовані;

головний мозок росте, в ньому розвиваються нервові клітини, які відповідають за опорно-рухову систему;

м’язи шиї міцніють, тепер малюк може сам тримати голівку.

Вагітність в 19 тижнів, як ми вже говорили, повинна ознаменуватися прекрасною подією – ви відчуєте перші рухи малюка. У випадку, якщо ворушінь немає, обов’язково зверніться до лікаря, щоб позбавитися від непотрібного хвилювання. Швидше за все, ви просто ще не навчилися розпізнавати рухи дитини.

 

У всьому іншому 19-й тиждень вагітності – чудовий привід сповна насолоджуватися життям. Робіть гімнастику, якомога більше гуляйте, спілкуйтеся з рідними і друзями. Словом, не сидіть на місці, частіше кудись вибирайтеся. Вам навіть не протипоказані невеликі подорожі!

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 47
9
4
3
3
2
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше