16 тиждень вагітності

31 Січня 201614:24

Вагітність на терміні в 16 тижнів продовжує радувати майбутню маму! Якщо не спостерігається ніяких відхилень – це один з самих безхмарних і приємних періодів виношування дитини. Ваш настрій остаточно нормалізувався – безпричинне почуття тривоги випарувалося, дрібниці і дурниці вже не викликають бурю роздратованих емоцій. Живіт мами з кожним днем стає більше і кругліше, тому що дитина продовжує рости дуже швидкими темпами.

 

ВАГІТНІСТЬ 16 ТИЖДЕНЬ: МАМА

 

У цьому розділі ми постараємося торкнутися питань, які найчастіше тривожать вагітних жінок на 16-му тижні.

 

Стан грудей. Груди майбутньої мами на терміні в 16 тижнів вагітності продовжують збільшуватися, а ось болісні відчуття в них поступово відступають. Принаймні, тепер біль в грудях не заважатиме спокійному сну.

 

Зуби і ясна. Особливу увагу по досягненню 16 тижнів вагітності варто звернути на стан своїх ясен і зубів. Річ у тому, що організм на попередньому етапі активно втрачав кальцій, відповідно, стан зубів, як і ясен, міг погіршати. Словом, непогано було б знайти час і показатися до стоматолога.

 

Неприємні відчуття в попереку. Майбутня мама на 16-му тижні вагітності може відчути болі в попереку. Вони викликані навантаженням на хребет, яке щодня збільшується. Для того, щоб полегшити свій стан, слід відмовитися від взуття на каблуках.

 

В якій позі краще спати. Відшукати зручне для вас положення – треба обов’язково! Нормальний сон – гарантія повноцінного відпочинку, а, отже, і здоров’я – як вашого, так і дитини. Спати на животі ні в якому разі не рекомендується, оскільки будь-якого тиску на живіт треба уникати. Сама краща поза для сну – на лівому боці, злегка підібгавши під себе ноги.

 

Активність дитини. Для деяких мам вагітність в 16 тижнів запам’ятається як час, коли вони вперше відчули поштовхи малюка. Якщо цього ще не сталося, не хвилюйтеся. Швидше за все, ви просто не змогли розпізнати ворушіння дитини. Зовсім скоро вони стануть набагато сильнішими – не помічати їх буде дуже складно!

 

ВАГІТНІСТЬ 16 ТИЖДЕНЬ: ХАРЧУВАНЯ

 

Харчування, яке припускає 16 тиждень вагітності, має ґрунтуватися на наступних принципах:

* бути максимально дробовим, тобто, намагайтеся їсти 5-6 раз на день;

* не варто пропускати сніданок, потрібно зробити його найпоживнішим і кориснішим;

* а ось на вечерю намагайтеся з’їдати менше всього – це допоможе уникнути зайвої ваги, закрепів і печії;

* з раціону постарайтеся прибрати сіль – як правило, вона затримує в організмі рідину, що може привести до набряків ніг і рук;

* не забувайте, що всі продукти треба правильно і ретельно готувати: воду і молоко слід кип’ятити, м’ясо добре проварювати і тушкувати, овочі і фрукти краще запікати.

 

ВАГІТНІСТЬ 16 ТИЖДЕНЬ: МАЛЮК

 

Минуло вже чотири місяці з початку вагітності, зараз малюк важить близько 80 грамів, а його зріст досяг 11 сантиметрів. Ці розміри, у разі, якщо дитина не відвертатиметься і не крутитиметься, вже дозволяють визначити його пістатьдлогу за допомогою УЗД.

 

На терміні в 16 тижнів вагітності дитина вже вміє добре тримати голову, його міміка продовжує розвиватися, він ворушить губами і повіками.

 

М’язи стають міцніше, а, отже, рухи будуть різкішими і сильнішими. Повірте, вже зовсім скоро ви відчуєте упевнені поштовхи дитини, що дозволить по-новому відчути всередині себе маленьке життя!

Коментарі
Всі 42
9
2
0
2
6
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше