14 тиждень вагітності

28 Січня 201622:00

Вагітність строком 14 тижнів – просто прекрасний час як для мами, так і для її майбутнього малюка. Найцікавіше, що друзі і колеги можуть ще не здогадуватися про ваш дивовижний секрет, а малюк починає щосили вимагати спілкування! Так рано? – здивуєтеся ви. Так! Хочете вірте, хочте – ні, але дитина вже сприймає ваш голос – тому сміливо розмовляйте з нею, читайте їй казки і співайте колискові!

 

ВАГІТНІСТЬ 14 ТИЖДЕНЬ: ВІДЧУТТЯ

 

Посилення апетиту. Можливо, на 14 тижні вагітності ви відчуєте посилений апетит. Зараз вашому організму потрібний більше білок, який є «будівельним матеріалом» для органів дитини. Проте переїдати, все ж, не варто. Переїдання може стати причиною печії і частих запорів.

Активність дитини. Матка мами продовжує підніматися вище, ваш живіт вже помітно округлився, хоча приховати його під вільним одягом ще цілком можливо. Якщо це ваша друга вагітність, ви вже напевно розпізнали перші ворушіння майбутньої дитини. У випадку, якщо вагітність перша, можливо, вам доведеться ще трішки почекати.

Збільшення ваги. Вагітність в 14 тижнів припускає поступове збільшення ваги, яке відбувається за рахунок збільшення кількості крові, циркулюючої у вашому організмі. Нові грами з’являються не так швидко, проте процес все одно треба контролювати. Навіть якщо дуже хочеться, «налягати» на солодке і вироби з борошна не радимо, оскільки ви отримуватимете пусті калорії, що не принесуть користі ні вам, ні малюкові.

 

ВАГІТНІСТЬ 14 ТИЖДЕНЬ: МАМА

 

Збільшення кількості білку в раціоні. Як ми вже говорили, мамам на 14 тижні вагітності треба більше білку. Тому перегляньте свій раціон так, щоб в ньому з’явилося більше:

– відвареній квасолі;

– дієтичної яловичини;

– клітковини у вигляді фруктів і овочів.

Вітамінні комплекси. Вагітність в 14 тижнів – це термін, коли лікарі, як правило, прописують мамам додаткові вітамінні комплекси. На жаль, зараз без цього ніяк не обійтися: продукти, якими б якісними вони не були, дати в повному обсязі всі необхідні вітаміни і мінерали, на жаль, не можуть.

Аналізи і УЗД. Як правило, планове УЗД під час вагітності проходять на терміні в 11-13 тижнів, тому 14 тиждень вагітності вільний від відвідування цього фахівця. Стосовно аналізів, то їх теж здають раніше. Проте, якщо ви ще не встигли розібратися з якимись з них, займіться цим без відстрочень.

Фізична активність. 14 тиждень вагітності – найбільш придатний час для того, щоб почати виконання вправ для вагітних. Перед цим, ясна річ, обов’язково проконсультуйтеся з вашим лікарем.

 

ВАГІТНІСТЬ 14-Й ТИЖДЕНЬ: МАЛЮК

 

До моменту появи на світ малюка ще дуже довго, але він вже такий схожий на новонародженого! Ось тільки дуже крихітного: у нього ще немає жирового прошарку. Власне, він йому поки що і не потрібний. Зараз для нього найголовніше – удосконалювати внутрішні органи і системи.

Основні моменти розвитку малюка на 14 тижні вагітності такі:

– у нього вже є брови і вії, а міміка дуже розвинена – він уміє хмурити брови;

– іноді дитина навіть показує характер – коли мама приходить на огляд до лікаря, вона може схопитися за пуповину і відсунутися;

– в цей період дитина постійно смокче пальчик, у неї розвиваються смакові рецептори, вона починає відчувати смак навколоплідних вод;

– все тіло малюка покривається м’яким пушком, який називається лануго, він виконує захисну функцію;

– вагітність в 14 тижнів – це час, коли у хлопчиків формується простата, а у дівчаток яєчники опускаються з черевної в тазостегнову область;

– малюк починає рости швидше, його вага складає близько 25 грам, а зріст – до 10 сантиметрів.

 

Сподіваємося, що ми стали для вас у пригоді! І, незалежно від того, на якому тижні вагітності ви перебуваєте, радимо займатися тільки приємними турботами! Будьте здорові!

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 34
9
4
3
3
2
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше