13 тиждень вагітності

31 Січня 201612:50

Коли настає 13 тиждень вагітності, самий хвилюючий триместр залишається позаду. Майбутній мамі можна трохи розслабитися і отримувати задоволення від вагітності. Звичайно, це не означає, що треба перестати виконувати поради лікарів і дієтологів. В іншому ж, обіцяємо – ви будете бадьорі і радісні! До речі, люди, що оточують вас, теж зітхнуть з полегшенням: вашу дратівливість разом з різкими перепадами настрою – як рукою зніме! :)

 

ВАГІТНІСТЬ 13 ТИЖДЕНЬ: ВІДЧУТТЯ

 

Груди. Вони як і раніше залишаться досить чутливими і продовжать збільшуватися. Може з’явитися відчуття деякої здавленості, тому самий час змінити звичний бюстгальтер на спеціальний – для вагітності. Крім того, приділить увагу складу всього свого гардеробу. Речі, які ви збираєтеся носити в цей період, повинні містити якомога більше натуральних матеріалів.

Пігментні плями. Вагітність в 13 тижнів для майбутньої мами може стати моментом появи пігментних плям. Причиною їх появи служать всі ті ж гормональні перебудови в організмі, тому – ніяких нервів. Декілька місяців після вагітності – і плями з вашого тіла повністю зникнуть.

Здуття живота. До 13-го тижня вагітності жінки дуже часто стикаються з підвищеним метеоризмом. У цьому знову винні гормони, які гальмують роботу травного тракту, уповільнюючи рух їжі по ньому. Боротися з цим – немає сенсу, тому, що так і повинно бути! Це уповільнення треба для того, щоб поживні речовини мали більшу кількість часу для попадання в кров. А вже з нею вони поступають до вашої майбутньої дитини. Словом, мамам необхідно змиритися і, по можливості, відноситися до цього явища з долею гумору :)

 

ВАГІТНІСТЬ 13 ТИЖДЕНЬ: МАМА

 

Як ми вже встигли сказати, мам чекає так звана «найспокійніша» вагітність. 13 тиждень, у більшості випадків, приносить лише деякі незручності. Розглянемо основні з них:

– Матка поступово продовжує збільшуватися і підніматися в черевну порожнину. Через це на 13 тижні вагітності може з’явитися почуття задишки. Довгі прогулянки, з цієї ж причини, можуть викликати втому. Намагайтеся більше відпочивати, а також просите вашого чоловіка як мінімум раз на день робити вам масаж. Він зніме втому і дозволить повністю розслабитися.

– Вагітність в 13 тижнів може супроводжуватися підвищеним тонусом матки. Якщо ви відчуєте скутість і скам’яніння живота – відразу ляжте і постарайтеся розслабитися. Про підвищений тонус матки в цей час треба повідомляти лікаря.

– Збільшення вагінальних виділень – ще один симптом, яким може характеризуватися вагітність в 13 тижнів. Тут варто знати, що їх колір і запах не повинні змінюватися. Помітивши будь-який неприємний запах, дивний колір, переживаючи неприємні відчуття і свербіж – без зволікання вирушайте на прийом до вашого гінеколога. Ці симптоми можуть свідчити про інфекцію або загрозу зриву вагітності.

 

ВАГІТНІСТЬ 13 ТИЖДЕНЬ: МАЛЮК

 

УЗД на 13 тижні вагітності покаже вам зовсім крихітного малюка, вага якого складатиме не більше 20 грамів, а зріст – близько 8 сантиметрів. Найдивовижніше, що до цього часу у малюка вже закладені всі молочні зубки. Залишилося тільки дочекатися, коли вони виростуть.

Не дивлячись на свої розміри, дитина знаходиться в постійному русі. Вона як би вже сама про себе піклується – рух потрібний для того, щоб у неї правильно розвивалася мускулатура. Продовжує зміцнюватися кісткова тканина. У травній системі малюка теж відбуваються зміни: з’являються ворсинки, які в майбутньому стануть відповідати за травлення їжі.

13 тиждень вагітності – це момент, коли закладається голосовий апарат малюка, що по-своєму прекрасно! Адже, не встигнете оком змигнути, як пролетить час, і ви почуєте таке довгождане «мама»!

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 38
9
3
6
0
4
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше