12 тиждень вагітності

31 Січня 201618:38

Як тільки не називають вагітність в 12 тижнів! Деякі лікарі, наприклад, вважають його першим ювілеєм малюка, оскільки ризик викидня значно зменшується. А ось більшість мам схильна називати цей час «золотим періодом» вагітності. Для цього є вагомі причини – ваше самопочуття стає краще: нудота, слабкість, постійне бажання спати, скоро від них і сліду не залишиться, ви умиротворено насолоджуватиметься своєю вагітністю.

 

ВАГІТНІСТЬ 12 ТИЖДЕНЬ: ВІДЧУТТЯ

 

Мабуть, найприємніший момент на терміні в 12 тижнів вагітності – повернення хорошого апетиту. Проте хороший апетит не повинен стати приводом не дотримуватися режиму харчування. Не забувайте – 12-й тиждень вагітності, як правило, приносить додаткове навантаження на серце, нирки і легені. Тому неправильне харчування, переїдання, до речі, теж, недостатня кількість сну і відпочинку можуть лише посилити ваше самопочуття.

 

Починаючи з 12 тижня вагітності, жінка з упевненістю може сказати – її животик почав потихеньку рости. Це пов’язано з тим, що матка продовжує збільшуватися, їй стає тісно в малому тазу, і вона поступово піднімається в черевну порожнину. Цей процес, на жаль, рідко проходить без неприємних відчуттів – на 12 тижні вагітності ви можете відчути, як у вас тягне живіт. Крім усього іншого, треба приготуватися до того, що навколо живота з’являться відчуття свербежу і сухості. У цій ситуації на допомогу вам прийдуть живильні креми і вільний одяг з натуральної тканини.

 

ВАГІТНІСТЬ 12 ТИЖДЕНЬ: МАМА

 

Не бійтеся запаморочень. На терміні в 12 тижнів вагітності майбутня мама може час від часу відчувати легке запаморочення. Це пов’язано з тим, що об’єм циркулюючої крові в її тілі збільшується. Не переживайте, якщо помітите у себе прискорений пульс і злегка підвищений тиск. Щоб зменшити ризик появи запаморочень, дотримуйтеся таких рекомендацій:

 

* частіше гуляйте на свіжому повітрі і обов’язково кожні пару годин провітрюйте приміщення, в якому знаходитеся;

 

* не знаходьтеся тривалий час в одному і тому ж положенні, міняючи своє положення, намагайтеся робити це без різких рухів;

 

* пару раз на день займайтеся розминками, дозволеними для вагітних.

Правильно набирайте вагу. 12 тижнів вагітності означають для мами загальне збільшення у вазі від 2 до 4 кілограмів. Намагайтеся побудувати свій спосіб життя так, щоб не набирати більше 300-400 грамів нової ваги на тиждень. Зайва вага не принесе користі ні дитині, ні вам.

 

ВАГІТНІСТЬ 12 ТИЖДЕНЬ: МАЛЮК

 

12 тиждень вагітності – це час, коли розмір плоду не перевищує 7 см, а його вага складає всього 20 грамів. Попри те, що голова дитини досі значно більше тулуба, а кінцівки зовсім крихітні, вона вже чітко нагадує людину, що сформувалася. Скажемо більше – у неї вже є повіки, а також нігтики на пальчиках ніг і рук, тіло поступово покривається волосками.

– Тепер малюк стійкіший до інфекцій – всі його органи сформовані, а в організмі виробляються лімфоцити.

– М’язова тканина малюка ще дуже слабка, проте він дуже активно рухається. На УЗД можна помітити різкі, але погано скоординовані рухи.

– І, мабуть, одно з найважливіших змін на цьому етапі – сформовані статеві органи. Завдяки ним на 12 тижні вагітності досвідчений лікар, при вдалому положенні дитини, вже зможе визначити її стать. Тому, дорогі мами, самий час пройти УЗД, отримавши відповідь на питання, що хвилює вас і вашу другу половинку з самого моменту зачаття!

Коментарі
Всі 43
9
1
9
6
7
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше