10 тиждень вагітності

31 Січня 201613:06

Вагітність 10 тижнів – це період, в який мама вже може зітхнути з деяким полегшенням. Річ у тому, що один з найкритичніших і небезпечніших моментів вагітності вже позаду – на терміні до 10 тижнів у майбутнього малюка формуються усі важливі органи. Його серцево-судинна система активно працює, а головний мозок починає розвиватися з величезною швидкістю.

Все, що залишається вагітній:

– стежити за правильністю харчування;

– уникати прийому лікарських препаратів;

– постаратися не хворіти, навіть якщо йдеться про незначну застуду.

Простіше кажучи, треба виключити всі чинники, які можуть негативно вплинути на розвиток дитини.

Чим ще характеризується вагітність, коли досягнутий 10 тиждень? Передусім тим, що плацента вже повністю виконує свої функції, захищаючи малюка від небажаних і шкідливих речовин.

 

ВАГІТНІСТЬ 10 ТИЖДЕНЬ: ВІДЧУТТЯ

 

10 тиждень вагітності все так само може супроводжуватися неприємним почуттям нудоти в першій половині дня. Досить часто на цьому терміні вагітності токсикоз навіть посилюється. Проте засмучуватися не треба. Зовсім скоро неприємний симптом обов’язково пройде, просто постарайтеся набратися терпіння і виконувати рекомендації вашого лікаря.

Ще одна неприємність, яка може підстерігати вас, – печія. Відчувши її, перегляньте свій раціон, а також режим харчування.

І так, з раціону слід виключити продукти, здатні провокувати печію:

– лимони, солоності, мариновані продукти, газовані напої;

– при печії, що довго не проходить: свіжі фрукти і ягоди, а також помідори з капустою, оскільки останні посилюють кислотність шлунку;

– дуже гарячі або дуже холодні страви теж іноді викликають печію.

Зміни режиму харчування виглядають таким чином:

– прийомів їжі повинно бути багато – до 6-7 в день;

– кількість з’їденого за один раз краще зменшити.

 

ВАГІТНІСТЬ 10 ТИЖДЕНЬ: МАМА

 

На 10 тижні вагітності майбутня мама може помічати наступні зміни:

– з’являється пігментація шкіри;

– на обличчі, животі і руках починають рости волоски.

Відразу заспокоїмо – переживати і засмучуватися із цього приводу абсолютно не варто. Всьому провиною – гормональні перебудови у вашому організмі, які прийдуть в норму після того, як ви народите дитину.

Вагітність 10 тиждень – період, коли майбутні мами, як правило, починають набагато частіше бігати в туалет. Пояснення цьому одно: ваша матка росте і збільшується щодня, через що давить на внутрішні органи. Сечовий міхур тут не виняток.

Для всього оточення зміни ваших форм ще не помітні, але в улюблені обтягуючі джинси, швидше за все, ви вже не поміститеся. Тому радимо зайнятися пошуком красивого, а найголовніше – зручного для вагітності одягу.

 

ВАГІТНІСТЬ 10 ТИЖДЕНЬ: МАЛЮК

 

Для малюка 10 тиждень вагітності особливий тим, що його скелет починає перетворюватися. Якщо раніше він складався переважно з хрящів і м’яких тканин, то тепер – починає зміцнюватися. Дорогі мами, з цієї причини зараз дуже важливо споживати продукти, що містять кальцій!

Обличчя малюка вже сформувалося, але лицьові м’язи тільки починають розвиватися. Незабаром у нього з’являться м’язи шиї і горла, сформується язик і з’являться нюхові рецептори. Серце малюка б’ється дуже швидко, роблячи близько 170 ударів на хвилину. Почути його биття можна в тому випадку, якщо лікар призначив вам УЗД на 10 тижні вагітності.

Розміри малюка на 10 тижні вагітності залишаються зовсім крихітними: його довжина складає всього 3 см, а вага – близько 5 грам. Незважаючи на це, дитина вже повністю схожа на людину!

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 47
9
3
4
5
3
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше