Грудне вигодовування дітей після року

26 Січня 201601:16

Звичайно ж, для будь-якого немовляти немає їжі кориснішої і смачнішої, ніж мамине молоко. Але дитина росте, і наступає момент, коли вона просто перестає бути немовлям. Але тут виникає логічне питання – з якого віку починати відучувати крихітку від маминого молока або як відноситися до такого явища, як грудне вигодовування дітей після року.

 

ГРУДНЕ ВИГОДОВУВАННЯ ПІСЛЯ РОКУ: ЗА І ПРОТИ

Давайте детальніше зупинимося на питанні «грудне вигодовування після року: за і проти». Спершу варто розглянути основні позитивні моменти в годуванні малюка після року маминим молоком:

– у цьому віці грудне молоко як і раніше залишається унікальним джерелом вітамінів, які необхідні підростаючому організму;

– годування грудьми є для малюка джерелом впевненості, емоційної підтримки і зв'язку з мамою;

– буває, що під час хвороби єдине, що згодна їсти дитина, — грудне молоко.

Звичайно ж, існують і труднощі, пов'язані з годуванням грудьми однорічного малюка. Причому, що найцікавіше, в основному з цими труднощами стикається не сам карапуз, а матір-годувальниця:

– критика з боку навколишніх людей, які є прихильниками відлучення дитини від грудей після однорічного віку;

– малюк, що підріс, може просити груди, не тільки коли хоче їсти, а і тоді, коли йому просто нудно і він хоче привернути увагу мами;

– може бути фізично важко годувати малюка, якій підріс, грудьми під час другої вагітності.

 

ГРУДНЕ ВИГОДОВУВАННЯ ПІСЛЯ РОКУ. ВІДЛУЧЕННЯ ВІД ГРУДЕЙ

Болісне питання для багатьох мам – грудне вигодовування після року. Відлучення від грудей – важлива частина цієї проблеми. Не варто переживати, у здорових діток цей процес проходить відносно безболісно і просто. У будь-якому випадку, відучувати малюка від грудей краще поетапно.

 

Перший етап починається задовго до безпосереднього моменту припинення годування грудьми – з того, що дитину привчають до отримання їжі не тільки від грудей, але і з інших джерел – пляшок або чашок. Навчити крихітку пити з чашки – завдання не з легких. Вам доведеться набратися терпіння. Пропонувати дитині воду з чашки можна з моменту, коли вона почала сидіти.

 

Другий етап – безпосереднє припинення годування грудьми. Припиняти годувати крихітку маминим молоком потрібно поступово. Повне відлучення від грудей може зайняти як декілька тижнів, так і пару місяців. Найбільш поширений метод переведення дитини на «дорослу» їжу – заміна будь-якого грудного годування іншою їжею. З часом малюк перестає прокидатися і їсти вночі. Якщо ви хочете повністю відучити дитину від маминого молока, замініть ранкове і вечірнє годування незбираним коров'ячим або козиним молоком. У перервах між годуваннями пропонуйте карапузові компоти, соки або чай.

Коментарі
Всі 146
9
1
0
6
8
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше