Що робити, якщо дитина заїкається

22 Січня 201622:18

На шляху до освоєння мови малюка може чекати безліч перешкод. Одним з найпоширеніших є заїкання. Багато з неврологів, логопедів і психологів посилено працюють над тим, щоб впоратися з цією проблемою. У цій статті ми спробуємо дати відповідь на питання – що робити, якщо дитина заїкається?

 

ЩО ТАКЕ ЗАЇКАННЯ

 

Перш ніж приступити до вирішення проблеми, необхідно розібратися в тому, що таке заїкання. Це проблема мови, при якій порушується її нормальний ритм, відбуваються мимовільні зупинки в момент висловлювання або вимушене повторення окремих звуків або складів. Зазвичай це трапляється через судоми органів артикуляції. 7-10% мовлення здорова людина вимовляє з паузами (повторює слова або фрази, вставляє «е» або «м-м-м» між словами). Якщо такі інтервали складають більше 10% – можна говорити про заїкання.

 

ПРИЧИНИ ЗАЇКАННЯ

 

На сьогодні фахівці виділяють 2 головних причини заїкання:

– дефект нервової системи. В цьому випадку причиною заїкання може стати спадкова схильність, травми при пологах, часті хвороби в перший рік життя або важке протікання вагітності у матері. Зазвичай зовні такі дітки виглядають абсолютно здоровими і кмітливими, якщо не враховувати заїкання. І тільки при неврологічному обстеженні у них виявляють підвищений внутрішньочерепний тиск, зміну рефлексів і підвищену судорожну готовність;

– стрес і неврози. Такий вид заїкання виникає у дітей із спочатку здоровою нервовою системою. Причинами такого заїкання у дитини можуть стати самі різні події: злякався, перенавчився, перетрудився, засмутився і багато що інше. Такий дефект мови може посилюватися при емоційному збудженні. 

 

ЯК ЛІКУВАТИ ЗАЇКАННЯ У ДІТЕЙ

 

Вважається, що заїкання – одно з найскладніших невротичних захворювань. Проте, існують деякі поради з того, як лікувати заїкання у дітей. Розпочнемо з того, що лікування заїкання – завдання логопеда. Якщо все ж з’ясується, що причина заїкання є психічна травма, він може перенаправити малюка до психоневролога. В основі лікування зазвичай лежить нормалізація роботи мовного круга. Для цього використовують:

– заспокійливі і протисудомні ліки;

– акупунктура;

– гіпноз;

– релаксуючі ванни;

– загальнозміцнюючі процедури;

– мовні вправи.

Крім того, в лікуванні заїкання останнім часом використовують і технологічний прогрес. А саме: спеціальні пристрої і програми проти заїкання. Деякі з них дозволяють чути себе із затримкою на частки секунди, інші – заглушають голос фоновим шумом, треті – дозволяють на екрані «побачити» свою мову. У будь-якому випадку, найбільш відповідний метод лікування заїкання має вибрати лікар.

Коментарі
Всі 38
9
0
9
8
8
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше