Навіщо вагітним йога

31 Січня 201616:44

Якщо ви займалися йогою раніше, швидше за все, користь цих вправ для майбутніх мам не викликає у вас сумнівів. А якщо тільки роздумуєте, чи не спробувати, для натхнення і першого знайомства зверніть увагу на благотворну дію йоги для вагітних.

 

Коли вас чекає збільшення сімейства, безліч питань виникають самі собою: які фізичні навантаження тепер можливі і корисні, що точно можна з’їсти, а від чого утриматися, про що думати, чекаючи малюка, і як не розгубитися, намагаючись зробити все якнайкраще? Тут важливо відразу визначитися з тим, що вагітність – не хвороба, а новий і дуже цікавий досвід.

 

Якщо ви займалися йогою раніше, швидше за все користь йогічних вправ для майбутніх мам не викликає у вас сумнівів, а якщо тільки роздумуєте, чи не спробувати, зверніть увагу на деякі позитивні ефекти йоги для вагітних:

 

* освоєння правильного дихання дозволяє не лише поліпшити кисневе живлення мами і малюка, але і заспокоює розум, допомагає сконцентруватися на хорошому, а також здорово згодиться вам під час пологів;

* розумне розтягання допомагає зробити тканини і суглоби гнучкими, полегшує виношування і пологи;

* поліпшення кровообігу – відмінна профілактика проблем з судинами;

* спеціальні пози допомагають підготувати пологові шляхи;

* зміцнюється і розвантажується хребет, а це дуже важливо, враховуючи, що до пологів малюк набирає вагу в животі, а після них – у вас на руках, крім того, хороший м’язовий корсет дозволяє швидше відновитися після пологів;

* поєднання різноманітних вправ і навчання у доброзичливого інструктора сприяють психологічній підготовці до пологів, допомагають зберігати бадьорість духу в незвичних обставинах і приємно дивуватися з власних можливостей, про які раніше ви і не підозрювали.

 

ЙОГА ДЛЯ ВАГІТНИХ – КОЛИ ПОЧИНАТИ І ЯКІ ВПРАВИ РОБИТИ?

 

Є міф про те, що вагітним протипоказані будь-які навантаження. В той же час багато початкуючих мам з радістю дозволяють собі помірну фізичну активність на користь собі і своєму малюкові.

 

Різні йогічні системи для вагітних рекомендують починати зайняття в різні терміни. Усі згодні в одному: за бажання і нормальній течії вагітності займатися можна і треба. А ось при відхиленнях обов’язково обговоріть протипоказання або можливу корекцію програми заняття з лікарем і інструктором.

 

Не варто робити вправи, які передбачають тиск на живіт, трясіння, утримайтеся також від стойки на голові. В цілому рекомендується помірність і увага до власних відчуттів. Йога для вагітних не вимагає надмірних зусиль і має бути приємною.

 

ЯК МАЙБУТНІЙ МАМІ ЗНАЙТИ СВОГО ІНСТРУКТОРА

 

Скачати йогу з інтернету для вагітних в картинках і гнутися вдома в гордій самотності – не так безпечно, як може здатися, довіритися суперечливим відгукам на форумах – теж не кращий вихід. Адже ніщо не замінить вам знайомства і живого спілкування з хорошим, обізнаним інструктором. Знайдіть доброзичливу людину, яка має здоровий глузд і подобається вам. Тоді заняття обов’язково принесе багато радості і користі!

 

Для натхнення і першого знайомства з йогою для вагітних можна помилуватися на прекрасних мам в йогічних асанах. Якщо вам вже захотілося все повторити – поговоріть зі своїм лікарем і беріться за справу під чуйним спостереженням досвідченого інструктора.

 

Врикшасана (Поза дерева) благотворно впливає на осанку майбутньої мами, відновлює кровообіг в руках і спині, тренує вестибулярний апарат. Якщо ви початкуючий практик – використовуйте опору.

 

Триконасана (Поза трикутника), адаптована для майбутніх мам, допомагає прийти в себе і відновити рівновагу як зовнішню, так і внутрішню.

 

Уттхита Паршваконасана (Прямий бічний кут) покращує перистальтику кишківника, зміцнює крижово-підвздошний суглоб, розкриває м’язи стегон і паху.

 

Адхо Мукха Шванасана (Поза собаки мордою вниз) знімає болі в спині, покращує травлення, заспокоює нервову систему. Не рекомендована на пізніх термінах вагітності.

 

Вирасана (Поза героя) зменшує напругу ніг. Ця асана хороша для того, щоб починати і закінчувати заняття йогою, в ній зручно тренувати дихання і медитувати. Особливо підійде тим, кому незручно сидіти зі схрещеними ногами.

 

Парватасана (Поза гори) розкріпачує плечі і розвиває груди. У цій позі органи черевної порожнини підтягуються і дихання легшає. Парватасана може бути корисна для усунення ранкової нудоти.

 

Сиддхасана (Досконала поза) чинить благотворну дію на всі органи черевної порожнини, збільшує рухливість колін і допомагає розслабити хребет.

 

Упависта конасана (Поза тупого кута) м’яко розтягує тазову область і внутрішню поверхню ніг, зміцнює хребет. Регулярне виконання цієї асани полегшує болі при переймах.

 

Бидаласана (Поза кішки) підвищує гнучкість м'язів спини, знижує навантаження на хребет, координує рух і дихання.

 

Бхарадваджасана, названа на честь мудреця Бхарадваджи, розвиває гнучкість хребта, плечей і колін, зміцнює поперек і особливо рекомендована в другому триместрі вагітності.

 

Найпопулярніша і корисніша асана для майбутніх мам – поза щастя. Вагітність приносить багато радості, але іноді приголомшує кількістю змін у власному тілі, домі і житті. Тому важливо іноді передихнути, просто посидіти в найприємнішому і зручнішому положенні у вашій особистій позі щастя.

Коментарі
Всі 58
9
1
0
6
8
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше