Протизаплідні пігулки

31 Січня 201616:37

Умовно протизаплідні пігулки можна розподілити на два види: гістогенні (їх також називають міні-пілі) і комбіновані оральні контрацептиви (скорочено – КОК).

 

Перший вид пігулок містить у своїй основі синтетичний прогестаген. Найчастіше ці препарати призначають після вагітності під час лактації. Пігулки протизаплідні КОК включають два синтетичні гормони, які є аналогами гормонів в жіночому організмі. Це естроген і прогестерон. Обидва препарати діють за принципом блокування овуляції. Тобто, щоденний прийом протизаплідних пігулок призводить до зміни роботи яєчників жінки і не дозволяє дозрівати новим яйцеклітинам. Протизаплідні пігулки також впливають на шийку матки, згущуючи її слиз. Це дозволяє запобігти попаданню сперматозоїдів і уникнути небажаної вагітності.

 

ПРОТИЗАПЛІДНІ ПІГУЛКИ В ЯКОСТІ КОНТРАЦЕПТИВІВ

 

Проте слід пам’ятати, що протизаплідні пігулки запобігають небажаній вагітності тільки на 98%. Навіть самі кращі і коштовні протизаплідні пігулки можуть не впоратися, давши осічку. Дуже часто дівчат, які зібралися вживати протизаплідні пігулки, хвилює питання про те, чи можливо буде завагітніти після припинення прийому контрацептивів. Відповідь фахівців така – правильний прийом контрацептивів, як правило, не загрожує подальшій вагітності, оскільки всі зміни в організмі жінки, що відбуваються впродовж прийому протизаплідних, оборотні. Як тільки ви припиняєте вживати протизаплідні пігулки, організм відновлює свої репродуктивні функції.

 

ПРОТИЗАПЛІДНІ ПІГУЛКИ: ПЛЮСИ І МІНУСИ

 

Серед плюсів відмічають високий рівень захисту від небажаної вагітності, нормалізацію гормонального фону, регулярний менструальний цикл, поліпшення репродуктивної функції після відміни приймання протизаплідних пігулок. Також до плюсів відноситься той факт, що ці пігулки підходять будь-якій віковій групі.

Один з головних недоліків полягає в тому, що протизаплідні пігулки все ж таки не дають 100% гарантії запобігання небажаної вагітності. При цьому можливі підвищення апетиту, затримка води в організмі, крім того існує вірогідність збиття менструального циклу. Як і інші пігулки, протизаплідні не позбавлені своїх побічних ефектів. Під час їх прийому іноді підвищується тиск, виникають головні болі, здуття живота. Перед початком прийому протизаплідних пігулок слід обов’язково проконсультуватися з лікарем.

 

ПРОТИЗАПЛІДНІ ПІГУЛКИ ПІСЛЯ СТАТЕВОГО АКТУ

 

Існує ще один вид протизаплідних пігулок – їх називають пігулками «наступного дня». Такі пігулки зазвичай приймають впродовж 72 годин після незахищеного статевого акту. Важливо знати, що до їх допомоги прибігають тільки у разі екстреної потреби. Найпоширеніші протизаплідні пігулки, назва яких Ескапел і Постинор, містять компонент левоноргестрел. Він робить слиз матки більш в’язкою, утрудняючи рух сперматозоїдів. Це протизаплідні пігулки, ціна на які стартує від 120 грн. Перед їх вживання слід обов’язково проконсультуватися з лікарем.

Коментарі
Всі 93
9
0
9
8
8
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше