Харчування матері-годувальниці

31 Січня 201616:20

Ви ретельно, як фізично, так і морально, підготувалися до пологів, речі в пологовий будинок теж зібрані. Очікування майбутньої появи малюка на світ таке хвилююче, але й таке приємно. Самі пологи ви вже, напевно, не один раз пережили в уяві, тому час подумати про те, що ж буде після.

 

Тут, передусім, радимо ретельно розглянути раціон харчування матері-годувальниці. Продумувати його варто дуже обережно. Адже, поки шлунковий тракт малюка ще не повністю адаптувався, у нього можуть виникнути труднощі з перетравленням деяких ферментів, вживаних з грудним молоком. На особливу увагу заслуговує харчування матерів-годувальниць протягом перших трьох тижнів, коли травлення дитини дуже уразливе.

                                    

ВІД ЧОГО ВІДМОВИТИСЯ

 

Раціон харчування матері-годувальниці треба складати виключно зі свіжих і якісних продуктів. Перші декілька тижнів харчування для матері-годувальниці не повинне містити ніяких потенційно алергічних компонентів: цитрусових, солодкого, арахісу, червоних овочів і фруктів. Молочні продукти рекомендують звести до мінімуму.

 

ЯК ВВОДИТИ НОВІ ПРОДУКТИ ХАРЧУВАННЯ

 

Вводити нові продукти в раціон харчування матері-годувальниці необхідно поступово. Краще всього робити це вранці, тоді у вас буде цілий день для спостереження за малюком. А можлива поява здуття животика у дитини, викликане новим продуктом, пройде ще до того, як настане ніч.

 

ЩОДЕННИК ХАРЧУВАННЯ І ЙОГО ПЕРЕВАГИ

 

Для того, щоб було легше відстежити, на який продукт малюк відреагував погано, рекомендують вести щоденник під назвою «Раціон харчування матері-годувальниці». У щоденнику треба записувати дату, новий продукт, який ви з’їли, і реакцію малюка (випорожнення, стан шкіри). У разі, якщо малюк погано відреагував на новий продукт, його варто виключити з раціону харчування матері-годувальниці хоч би на місяць. Головне правило – один новий продукт за прийом. Інакше буде важко визначити, на що саме зі з’їденого у малюка була негативна реакція.

 

ЖИВЛЕННЯ матері-годувальниці. МЕНЮ ПЕРШОГО ТИЖНЯ

 

Перші десять днів харчування матері-годувальниці повинне виглядати так:

 

– різні каші (вівсяна, гречана, кукурудзяна, ячна);

 

– з фруктів і овочів дуже рекомендують печені яблука і свіжі банани;

 

– харчування матері-годувальниці має ґрунтуватися на злаках, краще, якщо ці злаки цілісні; якщо ви не можете відмовитися від хліба, вибирайте його з борошна грубого помелу;

 

– також необхідно стежити за достатньою кількістю вживаної рідини – в цей період можна пити компот з сухофруктів, зелені чаї, чисту воду.

 

ЯК ПОВИННА харчуватися матір-годувальниця, Починаючи з ТРЕТЬОГО ТИЖНЯ

 

Після двох тижнів в раціон матері-годувальниці можна по одному почати додавати такі продукти:

 

– тверді сири;

 

– пісне м’ясо;

 

– кисломолочні продукти (кефір);

 

– тушковані овочі;

 

– яйця;

 

– рибу на пару.

 

Важливо: в раціон матері-годувальниці в цей період не повинні входити наступні продукти:

 

– коров’яче молоко;

 

– сирі овочі і фрукти (за винятком бананів);

 

– хлібобулочні вироби;

 

– родзинки.

 

ЧАСТОТА ПРИЙОМУ ЇЖІ

 

Харчування матері-годувальниці ґрунтується на здоровому наборі продуктів та їх правильному балансуванні. Не намагайтеся їсти більш потрібного, оскільки на кількість молока це ніяк не вплине. Але і недоїдати теж не можна. Хоча найголовніше – це не кількість спожитої їжі, а її якість. Намагайтеся дотримуватися правила «золотої середини». Стежте за тим, щоб ваш раціон матері-годувальниці був максимально різноманітним, чергуйте продукти, які можна їсти в цей період.

Коментарі
Всі 136
9
0
9
8
8
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше