Психіка і характер дитини 1-2 років

01 Січня 197010:11

На другому році життя у малюка щосили розвиваються психіка і характер. Він стає допитливішим, а час неспання збільшується до 4-5 годин. Дітки, у яких психічне здоров'я в нормі, велику частину часу дуже рухомі і знаходяться в хорошому емоційному стані. У цьому віці крихітка знайомиться з різними новими предметами і явищами.

РОЗВИТОК ПСИХІКИ ДИТИНИ 1-2 РОКІВ

Оскільки малюк вже навчився самостійно ходити, в цьому віці його можливості пізнання світу істотно розширюються. Він отримує більше знань і вражень. Розвиток психіки дитини на цьому етапі дуже залежить від здатності говорити. Здатність виражати думки також впливає і на інші психічні функції: пізнавальну активність, емоційну сферу тощо. В цьому віці крихітці також дуже важливо отримати від дорослої людини оцінку своїх дій. Якщо батько каже дитині, що «це погано» або «це добре», підкріплюючи слова жестами і мімікою, – малюк швидше вчиться розуміти, як слід поводитися в суспільстві. Також батьки повинні бути готові до того, що коли малюкові буде близько 1 рік, їх чекає зустріч з першою кризою в житті малюка. Дитина знаходить здатність ходити і поступово усвідомлює своє існування окремо від матери. Малюк може стати капризним і шкідливим. Батьки повинні приділити належну увагу цьому періоду життя малюка і вчасно відкоригувати свої запити і вимоги до нього. Якщо мама і тато все зробили правильно, цей період пройде значно легше і швидше. У цій справі головне – не гарячитися, а пам'ятати, що малюкові необхідна ваша підтримка.

 

ПРОЯВИ ХАРАКТЕРУ ДИТИНИ 1-2 РОКІВ 

Давайте докладніше розглянемо не найнеприємніші прояви характеру малюка, які супроводжують кризу першого року життя:

– упертість, неслухняність, постійна вимога уваги;

– малюк намагається все робити сам: їсти, одягатися, грати;

– дитина стає дуже чутливою до ваших зауважень: турбується, проявляє агресію, яка прямує на вас або на різні предмети;

– карапуз стає суперечливим: може попросити вашої допомоги і тут же від неї відмовитися.

З цього виходить, що вся суть прояву характеру дитини 1-2 років – суперечність між бажанням бути самостійним і залежністю від дорослої людини, його допомоги і оцінки. Не варто переживати, адже все це – частина розвитку його власної унікальної психіки. Малюк продовжує досліджувати світ, не дивлячись ні на які труднощі!

Коментарі
Всі 84
9
1
0
4
9
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше