Хрестини

31 Січня 201617:50

Хрещення дитини – мабуть, один з найвідповідальніших моментів після її народження. Тому батьки, які вирішили залучити свого малюка до церкви, повинні добре підготуватися до цього обряду. Спершу – визначитися з хресними, які, за християнським віруванням, стануть другими батьками. Далі вибрати храм, де все відбудеться, а вже потім скласти список гостей. Останнім, до речі, теж потрібно підготуватися, знайшовши відповідний церемонії подарунок.

 

ХРЕЩЕННЯ ДИТИНИ

 

На питання, коли саме проводити обряд хрещення дитини, немає однозначної відповіді. Батьки повинні ухвалити рішення самі. З одного боку, більшість вважає за краще дочекатися часу, коли малюк зможе самостійно тримати голівку. З іншого – чим доросліше стає дитина, тим великим клопотом це може обернутися: в процесі хрещення діти доросліші, як правило, починають вередувати через незнайому обстановку. Відносно самої церкви, то вона рекомендує проводити обряд хрещення на восьмий день життя дитини.

 

ЗВИЧАЇ

 

Хрещення дитини – звичай, що вимагає дуже серйозного підходу. Як ми вже казали – батьки повинні вибрати і завчасно відвідати храм, в якому планують хрестити малюка. При перших відвідинах варто зробити наступне:


Обговорити з батюшкою дату хрещення дитини.


Дізнатися, скільки коштує сам обряд. Як правило, ці витрати беруть на себе хресні, але буде непогано зорієнтувати їх в ціні.


Поцікавитися у батюшки, що саме потрібно взяти з собою і як проходитиме сам обряд хрещення дитини.


Не забудьте уточнити, які молитви проказуватимуться під час обряду, а також чи потрібно буде батькам і хресним читати молитви разом з батюшкою.

 

У ЩО ОДЯГНУТИ МАЛЮКА

 

Хрещення дитини – безумовно, святкова подія. Тому і одяг має бути відповідним. На сьогоднішній день існує безліч спеціального святкового одягу для хрещення дитини. Такий наряд зазвичай складається з:


– Сорочки. Частіше за все білий колір з різними мереживами і вишивками. Якщо вам не подобається ідея сорочки, зверніть увагу на плаття для хрещення – дівчаткам, і костюми – хлопчикам.

 

– Шкарпеточки, щоб дитина не замерзнула.


– Слинявчик, який надягають, щоб не забруднити сорочку під час помазання.


– Крижма – це біла ажурна пелюшка, якою закутують малюка після купелі. Згідно давньої традиції, вважають, що надалі крижма володітиме цілющими властивостями у випадку, якщо малюк захворіє.


Для батьків і гостей обряду ніяких особливих вимог до одягу немає. Проте, варто пам’ятати, що це православний обряд, а, отже, одяг треба підібрати належний для церкви. І ще один момент – жінки під час обряду зобов’язані бути з покритою головою.  

 

ВИБІР ХРЕСНИХ

 

Хресні батьки стануть для малюка дуже близькими людьми! На цю роль підійдуть ваші кращі друзі, які зможуть проводити з дитиною час.


Головні вимоги до майбутніх хресних батьків:


– вони не повинні бути одруженими;


– обов’язково повинні бути хрещеними;


– перед обрядом хрещення малюка майбутні хресні обов’язково проходять сповідь, щоб відчиститися від своїх гріхів.


Згідно традиції, хрестик малюкові повинен подарувати хрещений батько. Найголовніше тут, щоб на виробі не було гострих кутів, якими дитина може поранитися при ношенні.


Вдалих вам хрестин!

Коментарі
Всі 114
9
1
0
4
9
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше