Календар розвитку дитини: 8 місяців

31 Січня 201617:21

Вісім місяців життя малюка – своєрідний переломний момент. Дитина починає показувати свій характер, часто буває упертою і навіть вередливою.

 

Зараз батькам необхідно набратися якомога більше терпіння – зриватися або кричати на малюка в такому віці не можна. Пам’ятайте: що б не сталося, краще шукати з ним спільну мову.

 

8 МІСЯЦІВ: ФІЗІОЛОГІЯ

 

Восьмимісячний малюк, як правило, вже може похвалитися чотирма або шістьма зубами. Спить він все так само багато – 15-16 годин на добу, а їсть кожні чотири години. Вага дитини до кінця восьмого місяця складатиме близько 8 кілограмів.

 

У цьому віці діти досить часто починають скрипіти зубами, проте це не привід для особливих хвилювань. Річ у тому, що малюк ще просто не звик до того, що у нього з’явилися зубки. Відкриваючи і закриваючи рот, щось лепечачи, він ще недостатньо контролює свої рухи, через що зуби чіпляються один за одного. Це явище проходить досить швидко, проте, якщо ви сильно хвилюєтеся, можете показати дитину стоматологові.

 

Невелика температура у віці восьми місяців також вважається для малюка нормою. Не панікуйте, пам’ятаючи, що температура до 38 градусів безпечна. А причин її появи, як і у дорослої людини, може бути досить багато:

 

– гаряча ванна;

 

– занадто теплий одяг;

 

– підвищена психічна або фізіологічна активність;

 

– перевтома.

 

Постарайтеся визначити, чому саме у малюка піднімається температура, і повідомте про це вашого педіатра. Він обов’язково допоможе знайти вирішення проблеми.

 

8 МІСЯЦІВ: ПСИХОЛОГІЯ

 

Як ми вже говорили, дитина почне показувати характер. Вона вже добре знає, що треба зробити, щоб добитися свого. Батькам в цій ситуації радимо дотримуватися балансу: малюкові не можна увесь час відмовляти, але і дозволяти все, чого він захоче, теж небажано. В першому випадку у дитини може статися психологічний зрив, в другому – батьки поступово почнуть втрачати свій авторитет.

 

Коли ви щось забороняєте малюкові, заборона має бути виправданою. Навчіться пояснювати йому, з якої саме причини те, що він має намір зробити, робити не можна. І міняти своє рішення не варто. Якщо малюк зрозуміє, що «ні» може перетворитися на «так» після його плачу і криків, то обов’язково цим «озброїться».

 

Іноді восьмимісячні діти починають боятися сторонніх, що вважається нормою. Тому постарайтеся уникати великих компаній, а також не влаштовуйте вдома шумних вечірок.

 

8 МІСЯЦІВ: ХАРЧУВАННЯ

 

У малюка вже є декілька зубів, тому починайте поступово знайомити його з твердішою їжею. Тепер каші можна робити густішими, а овочі і фрукти досить просто пом’яти виделкою. Фахівці стверджують, що якщо у малюка з’явилися зуби, навчити його жувати необхідно якомога раніше. Жування зміцнює і зуби, і ясна, а також готує організм до переходу на дорослішу їжу.

 

На восьмому місяці радять поступово відучувати малюка від соски. Пляшечку краще замінити на чашку. Якщо є бажання, спробуйте навчити дитину їсти ложкою. Не засмучуйтеся, якщо спочатку він вважатиме її іграшкою і битиме їй по столу. Тиждень-два – і успіх в цій справі не змусить себе чекати. Посуд також грає величезну роль при годуванні малюка. Старайтеся, щоб він був красивим, яскравим і подобався йому. Це спрощуватиме процес годування, стимулюючи апетит.

 

Грудне молоко виводити з раціону дитини поки рано – якщо у вас є можливість, годуйте його грудьми вранці і ввечері.

 

8 МІСЯЦІВ: НАВИЧКИ

 

За вісім місяців малюк навчився дуже багато чому. До цього часу він вже уміє:

 

– самостійно сідати і сидіти;

 

– вставати, а іноді – навіть робити декілька кроків;

 

– добре тримати предмети обома руками і кидати їх;

 

– з’єднувати  звуки в склади і невпинно їх повторювати.

 

8 МІСЯЦІВ: ВИХОВАННЯ

 

З кожним днем малюк стає все більш рухливим і цікавим. Саме тому треба уважно стежити за тим, щоб він сам не зашкодив собі. Зробити пересування малюка по кімнаті осмисленими, допоможе гра «знайди предмет». Ось побачите – вона дуже йому сподобається! Продовжуйте розмовляти з дитиною, пояснюйте все, що робите, читайте йому казки і вірші.

 

Якщо малюк у віці восьми місяців починає неспокійно спати, проблема вирішується декількома методами. Деякі фахівці рекомендують дати дитині виплакатися, деякі – радять спробувати спільний сон з батьками.

 

8 МІСЯЦІВ: ПОРАДИ

 

Перед батьками з’явиться ще одне непросте завдання – привчити крихітку до горщика. Будьте готові до того, що процес може розтягнутися на пару тижнів, а то і місяць: ну не відразу малюк розуміє, навіщо його саджають на цей пристрій. Головне, тримайте себе в руках і не нервуйте. Мине час – і  все вийде :)

Коментарі
Всі 94
9
1
2
5
7
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше