Календар розвитку дитини: 7 місяців

31 Січня 201617:23

Ще зовсім нещодавно ваш малюк був крихітним і безпорадним. А все його заняття зводилося до того, щоб поїсти і поспати. Зараз же перед вами, хоч і маленька, але вже справжня людина, у якої є свої соціальні потреби.

 

Він подорослішав і почав непогано управляти рухами свого тіла. Малюкові цікаво все навкруги, він намагається досліджувати світ, тягне все в рот, а іноді пустує – смикає вас за волосся або запускає руки в кашу :) Не перешкоджайте цьому, навпаки, будьте для дитини кращим другом і помічником в усіх його починах.

 

7 МІСЯЦІВ: ФІЗІОЛОГІЯ

 

Найголовніше фізіологічна зміна, яка, як правило, відбувається на сьомому місяці життя малюка, ця поява першого зубика. У нормі першими показуються нижні різці, а вслід за ними з’являються верхні. В цей час дитина може бути злегка дратівливою, оскільки сам процес супроводжується больовими відчуттями. Для того, щоб трохи відвернути малюка і полегшити його стан, давайте йому спеціальні іграшки для жування.

 

7 МІСЯЦІВ: ПСИХОЛОГІЯ

 

Тепер дитина все частіше вступатиме в діалог з батьками, видаючи різні звуки і склади, а також наслідуючи інтонації ваших бесід з іншими дорослими. Саме у цьому віці малюк починає чітко розуміти, коли його хвалять, а коли з ним розмовляють сердитим тоном.

 

Не варто забувати, що цей період життя дитини досить важкий в психологічному плані. Він щодня дізнається нове, випробовуючи безліч різних емоцій. Найголовніше тут – не перестаратися. Стежте за тим, щоб малюк відпочивав достатню кількість часу. Інакше у нього може початися моральне перезбудження, яке призводить до порушень сну.

 

7 МІСЯЦІВ: ХАРЧУВАННЯ

 

Тепер малюка можна познайомити з ще одним новим продуктом – м’ясом. Для цього його необхідно відварювати і перемелювати в пюре. Найчастіше перший м’ясний прикорм роблять з таких видів м’яса:

 

– яловичина;

 

– індичка;

 

– кролик;

 

– телятина;

 

– курка.

 

Овочевий прикорм при цьому рекомендують не відміняти, адже він сприяє нормалізації випорожненню малюка. Якщо ви зіткнулися з тим, що дитина не хоче їсти прикорм з будь-якого овочу, навіть не намагайтеся годувати його насильно. Краще замініть овоч на іншій, а овоч, що не сподобався, спробуйте дати ще раз через декілька днів.

 

7 МІСЯЦІВ: НАВИЧКИ

 

Батьки не перестають помічати, як їх дитина з кожним днем вчиться робити щось нове. До цього віку він вже уміє:

 

– повзати назад і вперед;

 

– стояти з підтримкою;

 

– самостійно сідати;

 

– вставати на коліна;

 

– відрізняти добре знайомі предмети.

 

Якщо малюк ще не встиг освоїти будь-яку із згаданих навичок, не засмучуйтеся. Розвиток кожної дитини – процес індивідуальний, вам просто варто небагато почекати. При цьому насідати на малюка, спеціально примушуючи щось зробити, дуже не рекомендують. Повірте, всьому свій час!

 

7 МІСЯЦІВ: ВИХОВАННЯ

 

Продовжуйте грати в розвиваючі ігри, проте стежте за тим, щоб дитина не перевтомлювалася. Заохочуйте її, якщо вона робить успіхи, і не бійтеся говорити «ні», коли малюк пустує або здійснює щось заборонене. Помітивши, що у дитини не виходить впоратися з будь-яким завданням, обов’язково покажіть, як все зробити правильно. Якщо показувати доведеться кілька разів, ні в якому разі не нервуйте і не виявляйте свого незадоволення, це може погано позначитися на психіці малюка.

 

7 МІСЯЦІВ: ПОРАДИ

 

Зараз батькам необхідно максимально забезпечити своє житло, давши дитині свободу дій. Дозвольте їй повзати і досліджувати все, що її цікавить, постійне тримати малюка в манежі не варто. Так вже влаштовані діти, що в цьому віці їм постійно потрібні нові відкриття!

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 87
8
1
4
5
5
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше