Календар розвитку дитини: 6 місяців

31 Січня 201617:33

Зовсім скоро вас можна буде привітати з першим маленьким ювілеєм дитини – їй виповниться півроку! До цього часу, подорослішавши і змінившись, малюк ще не раз встигне здивувати вас новими навичками.

 

6 МІСЯЦІВ: ФІЗІОЛОГІЯ

 

Багато батьків бувають нетерплячими, через що хочуть, щоб дитина швидше почала сидіти, повзати, вставати і навіть ходити. Саме для них скажемо – примушувати малюка робити все вищеперелічене завчасно не можна. Якщо дитина не навчилася сидіти, це не привід саджати її силою. Просто її м’язи ще не готові, і треба трохи почекати. Більше того – передчасні навантаження можуть погано позначитися на хребті малюка.

 

Шостий місяць, це час, коли у дитини ось-ось почнуть різатися зуби. Процес, на жаль, не з приємних – у малюка набрякають і болять ясна, що є для нього справжнім випробуванням. Втім, для батьків теж, оскільки діти, у яких з’являються зуби, багато плачуть і дуже дратівливі. Радимо набратися терпіння і ставитися до малюка з максимальною ніжністю – зараз він як ніколи потребує вашої ласки.

 

6 МІСЯЦІВ: ПСИХОЛОГІЯ

 

Не спавши, дитина увесь час вимагає спілкування. Тепер вона прекрасно розуміє, коли звертаються саме до неї, і реагує на власне ім’я. Триває фаза активного формування мовлення. Малюк багато лепече. Досить часто батьки можуть почути від нього інтонації, що нагадують їх власні, тому продовжуйте розмовляти з дитиною, ставте йому питання, розповідайте казки, читайте вірші, співайте колискові.

 

Досягнувши шестимісячного віку, дитина з ще більшою уважністю починає прислухатися і придивлятися до всього, що відбувається вдома. Саме через це дитячі психологи радять батькам поводитися максимально стримано – тобто, сварок, з’ясувань стосунків, розмов на підвищених тонах слід уникати. З малюком спілкуйтеся тільки спокійним і ласкавим голосом. Крім того, постарайтеся не влаштовувати шумних вечірок і гучних свят – психіка малюка ще не готова до таких переживань.

 

6 МІСЯЦІВ: ХАРЧУВАННЯ

 

Настав час, коли більшість лікарів рекомендують почати введення прикорму. В його ролі можуть виступити овочеві пюре і каші – кукурудзяна, гречана або рисова. При цьому не забувайте, що прикорм слід вводити поступово, а також невеликими порціями. Давши прикорм, простежте за самопочуттям малюка, приділивши особливу увагу випорожненню. У нормі воно повинно стати трохи густіше. Якщо дитина сприйняла прикорм добре – можна поступово збільшувати порції. А ось якщо з’явилися блювота, висип, алергія або розлади випорожнення, прикорм відразу ж слід відмінити, після чого звернутися до лікаря.

 

Впродовж шостого місяця продовжує діяти основне правило годування – якщо дитина не хоче їсти, не намагайтеся годувати її насильно. Вчіться довіряти вашому малюкові, адже він сам відмінно знає, скільки йому необхідно їсти, щоб почувати себе ситим.

 

6 МІСЯЦІВ: НАВИЧКИ

 

До напівроку малюк зазвичай вже уміє:

 

– повзати;

 

– одночасно брати щось двома руками;

 

– сідати;

 

– спокійно спати всю ніч;

 

– грати в розвиваючі ігри;

 

– лепетати.

 

Спостерігаючи за розвитком навичок дитини, не переживайте, якщо вона робить щось з приведеного списку невпевнено або ж поки не робить взагалі. Просто їй необхідно трохи більше часу.

 

6 МІСЯЦІВ: ПАДІННЯ

 

Падінь в цьому віці уникнути майже неможливо. Проте найчастіше вони не мають серйозних наслідків. Після того, як малюк впав, необхідно заспокоїти його і дати спокійно полежати. Якщо все гаразд, він дуже скоро почне посміхатися. Про те, що падіння завдало дитині шкоди, можуть свідчити наступні симптоми:

 

– малюк став спати більш за звичай;

 

– з’явилися судоми;

 

– почалася блювота;

 

– ви помітили, що його зіниці мають різні розміри;

 

– з’явилася кровотеча з носа або вух;

 

– незвичайна поведінка.

 

Помітивши будь-яку із згаданих змін, якнайшвидше зверніться до лікаря.

 

6 МІСЯЦІВ: ВИХОВАННЯ

 

Тепер спати вдень дитина буде менше. Не спавши, вона почне виявляти величезну цікавість до ігор, тому ви можете пропонувати їй складніші іграшки. Старайтеся, щоб вони були різноманітними за формою і розмірам, а також не забувайте про різні текстури, це розвиватиме тактильні відчуття дитини.

 

6 МІСЯЦІВ: ПОРАДИ

 

Розповідайте малюкові забавні казки, якщо є натхнення – постарайтеся привнести до процесу театральні елементи. Ось побачите, яке захоплення і позитивні емоції це викличе у малюка! У гарну погоду частіше бувайте з дитиною на свіжому повітрі, розмовляйте з нею про те, що відбувається навкруги. І отримуйте задоволення від кожного моменту, проведеного разом :)

Коментарі
Всі 88
9
0
9
8
8
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше