Календар розвитку дитини: 5 місяців

31 Січня 201617:35

Вашому малюкові вже цілих п’ять місяців. А, здавалося б, ще зовсім нещодавно ви носили його під серцем. Тепер це не просто немовля, яке їсть, плаче і спить, а справжня маленька людина, яка починає проявляти перші соціальні потреби. З кожним днем малюк стає все більш цікавішим і нестримно розвивається як фізіологічно, так психологічно.

 

5 МІСЯЦІВ: ФІЗІОЛОГІЯ

 

До цього часу дитина вже вдвічі важче, ніж при народженні. У нормі його вага повинна складати близько 7 кілограмів. Тепер необхідність щоденного зважування відпадає, цю процедуру рекомендують проводити 1 раз на тиждень. Єдине, що не забувайте, записувати показники, щоб була можливість відстежувати темпи збільшення ваги.

 

Настав час змін в режимі дня. Наприкінці 5 місяця життя малюка можна переходити на п’ятиразове годування. Інтервал між прийомами їжі повинен складати близько 4 годин. Отже, оновлений режим малюка виглядає таким чином: 15-16 годин сну (з них 10 – вночі, і три рази по 2 години вдень), решта часу дитина не спатиме, вимагаючи спілкування з вами. Найчастіше на п’ятому місяці діти ще прокидаються вночі для проміжного годування, проте ви вже можете пробувати відучувати їх від цього.

 

Ще однією причиною неспокійного нічного сну малюка можуть стати зуби, які ось-ось повинні почати різатися. Річ у тому, що при цьому в організмі дитини знижується кількість кальцію, через що нервова система перебуває в підвищеному тонусі. Особливо хвилюватися з цього приводу не варто – це тимчасове явище, яке пройде саме по собі.

 

5 МІСЯЦІВ: ПСИХОЛОГІЯ

 

Малюк починає свій соціальний розвиток, поступово розуміючи, хто для нього свій і заслуговує довіри, а хто – чужий. Простіше кажучи, на руках у абсолютно незнайомої людини, дитина навряд чи поводитиметься спокійно. Проте, її соціальна поведінка ще залишається досить суперечливою. Так, наприклад, може піти досить багато часу, перш ніж малюк стане ідентифікувати як «своїх» далеких родичів.

 

Ще одна прекрасна зміна полягає в тому, що малюк вже досить добре розрізняє голосові інтонації. Ласкаві і ніжні слова, як правило, викликають у нього посмішку, а ось нотки незадоволення або дратівливості можуть легко злякати.

 

5 МІСЯЦІВ: ХАРЧУВАННЯ

 

Дуже часто мами скаржаться, що в цьому віці малюк починає гірше їсти. Дійсно, так буває, але приводів тривожитися у вас немає. По-перше, дитина сама знає, скільки їжі їй потрібно, тому ні в якому разі не догодовуйте її насильно. По-друге, починаючи з 5-го місяця життя, зростання малюка трохи сповільнюється, тому і енергії йому потрібно менше. Якщо ви все ж переживаєте з приводу кількості з’їденого малюком, проводьте після кожного прийому їжі зважування впродовж 3-4 днів. У разі втрати дитиною ваги – негайно відвідайте лікаря.

 

5 МІСЯЦІВ: НАВИЧКИ

 

Дивно, як швидко в цьому віці малюк починає придбавати нові навички. Зараз він вже здатний:

 

– лежачи на спині підводити голову і плечі;

 

– сидіти досить тривалий час;

 

– вибирати іграшку, що сподобалась;

 

– здійснювати з вами тривалі прогулянки.

 

5 МІСЯЦІВ: ВИХОВАННЯ

 

Тепер батьки для малюка – найголовніше. Ніхто інший не зможе розважити його або заспокоїти, тому намагайтеся приділяти йому якомога більше часу. Не відмовляйте, якщо дитина раз у раз проситься до вас на руки – це не каприз, а бажання «забратися вище», щоб краще розглянути все навкруги і вивчати навколишній світ.

 

Не забувайте приділяти час гімнастиці, проводячи з малюком нескладне заняття хоч би 10 хвилин на день.

 

У цьому віці у малюка починають різатися зубки, тому необхідно стежити за тим, щоб його оточували іграшки, які можна погризти. Краще, якщо вони будуть яскравого кольору.

 

Що ще? Поступово пора починати розвиваючі заняття. На цьому етапі вони не мають бути нав’язливими. Намагайтеся робити все як можна простіше: граючись або гуляючи з малюком, наводьте приклади, пояснюючи йому елементарні поняття – як це, коли «холодно» і «тепло», коли «мокро» і «сухо». Показуйте, як гратися з різними іграшками. Ми не говоримо, що дитина відразу стане повторювати все за вами. Спочатку вона просто спостерігатиме. Але вже через деякий час ви побачите плоди своєї праці!

 

5 МІСЯЦІВ: ПОРАДИ

 

Незабаром малюк вже самостійно сідатиме, а деякі на межі 5-6 місяця навіть поступово починають повзати. Щоб зміцнити м’язи, задіяні в цих процесах, приділяйте належну увагу щоденній гімнастиці малюка, а також не забувайте робити йому масаж.

 

Оскільки малюк починає активно рухатися, батькам слід морально підготуватися до того, що він падатиме. Ясна річ, цього краще не допускати, але, як показує практика, варто на секунду відвернутися і… хтось вже шльопнувся. Найголовніше пам’ятати – більшість падінь проходять для малюка без будь-яких серйозних наслідків. Просто постежте за дитиною – якщо після падіння вона швидко заспокоїлась і поводиться як звичайно, можна зітхнути з полегшенням.

Коментарі
Всі 78
9
0
9
8
8
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше