Календар розвитку дитини: 4 місяця

31 Січня 201616:26

Четвертий місяць життя малюка – нова сходинка в його розвитку. Тіло дитини стає більше пропорційним, риси обличчя продовжують формуватися, тому зовні він все більше починає нагадувати своїх батьків. Не проходить і дня, щоб малюк не відкрив для себе щось новеньке.

 

Звичайно, батькам ці відкриття можуть здатися зовсім простими, проте для самої дитини вони складні, захоплюючі і дуже важливі! Тому допомагайте йому і заохочуйте кожен рух, спрямований на вивчення навколишнього світу!

 

4 МІСЯЦІ: ФІЗІОЛОГІЯ

 

Починаючи з четвертого місяця, малюк росте не так інтенсивно, як раніше. Зараз він додасть у вазі близько 500 грамів (після цього в нормі хлопчики важать від 5,5 до 7,5 кг; дівчатка – від 5,4 до 7 кг), а зріст збільшиться на два-три сантиметри. До піврічного віку органи малюка розвиваються різними темпами, завдяки чому тіло придбаває правильні пропорції. Адже при народженні об’єм голови малюка був більше, ніж об’єм грудної клітки, через що він нагадував пуголовка. Крім того, буде помітно, як міцніють і випрямляються ніжки дитини. Пройде декілька місяців, і малюк з вашою допомогою вже зможе на них ставати.

 

У 4 місяці волосся і нігті дитини починають рости швидше, тому у батьків з’являється новий обов’язок – вчасно їх стригти. Звичайно, волосся укорочувати не обов’язково – стаючи довше, воно не приносить малюкові особливого дискомфорту, а ось нігтики мають бути короткими, щоб дитина не нанесла собі мікротравми і порізи.

 

4 МІСЯЦІ: ПСИХОЛОГІЯ

 

Пройшов час, коли розпорядок дня малюка обмежувався їжею і сном. Повірте, бажання провести у вашій компанії якомога більше часу почне виходити на один з перших планів! Ви помітите, як дитина постійно крекче, агукає, тягне до вас ручки і уважно прислухається, коли ви щось їй розповідаєте. Ні в якому разі не відмовляйте йому в спілкуванні: читайте казки, включайте приємну музику, розмовляйте з ним самі, читайте вірші, співайте дитячі пісеньки і колискові.

 

4 МІСЯЦІ: ПРИКОРМ

 

У цьому віці дитина, як і раніше, може харчуватися тільки материнським молоком. Взагалі, у фахівців різні погляди на те, коли саме треба вводити перший прикорм, проте більшість з них радять робити це в шість місяців. Якщо ви, проконсультувавшись з лікарем, вирішили вводити прикорм раніше, краще всього почати зараз, тобто, на четвертому місяці. Найголовніше тут – визначитися з видом прикорму, овочевим або фруктовим.

 

4 МІСЯЦІ: НАВИЧКИ

 

На 4 місяці життя малюк вже уміє:

 

– самостійно перевертатися зі спинки на животик;

 

– підняти і тримати голову;

 

– з цікавістю вертіти головою по сторонах;

 

– розрізняти колір, форму і об’єм предметів;

 

– уважно слухати музику.

 

Якщо ви помітили, що малюк погано або невпевнено тримає голову, не хоче перевертатися – зверніться до хорошого невролога. Провівши огляд, він призначить масаж і гімнастику, які допоможуть вашій дитині правильно розвиватися.

 

На четвертому місяці малюк може не спати близько двох годин поспіль. При цьому, досить часто він тягне в рот практично все підряд. Так у дітей розвиваються тактильні відчуття, і нічого тут не поробиш. Все, що ви можете – уважно стежити за тим, щоб предмети, які попадаються йому під руку, були чистими і не містили дрібних деталей.

 

А, мабуть, найприємнішим відкриттям для батьків наприкінці четвертого місяця життя стане його здатність вимовляти перші склади. Більшість дітей вже зможуть порадувати вас першими «ма», «па» і «ба»  :)

 

4 МІСЯЦІ: ВИХОВАННЯ

 

Зараз з малюком можна довше гуляти. Влітку це можуть бути 3-х годинні прогулянки, а взимку краще обмежитися двома годинами. Не забувайте двічі на день робити дитині масаж і гладити його по спинці. Перед сном обов’язкова процедура купання, після чого бажано прочитати малюкові казку або заспівати колискову. Так він швидше і міцніше засне. Якщо ви помітили, що дитина часто прокидається – швидше за все, це пов’язано з поганими умовами сну. Йому може бути жарко або холодно, можливо, його тривожать якийсь шум або занадто тісний одяг. На четвертому місяці у малюка можуть почати різатися зубки – це також може бути причиною поганого сну. Якщо ж сон став дуже неспокійним або малюк зовсім перестав засинати – зверніться до лікаря. Він допоможе знайти правильне рішення проблеми.

 

4 МІСЯЦІ: ПОРАДИ

 

Найголовніше завдання батьків – задовольняти інтерес малюка до навколишнього світу. Не дивлячись на те, що реакція дитини ще невиразна, продовжуйте їй все розповідати і пояснювати. Це дуже допоможе як в загальному розвитку, так і в розвитку мовних навичок!

Коментарі
Всі 114
9
1
2
5
7
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше