Календар розвитку дитини: 2 місяця

31 Січня 201617:46

Найскладніший місяць, коли дитина пристосовується до життя поза утробою матері, – позаду. Тепер настає активна фаза зростання, яка продовжиться до року. За цей час малюк пройде нові стадії розвитку і багато чому навчиться. Отже, що ж саме відбувається з вашою дитиною на другому місяці життя?

 

2 МІСЯЦЬ: ФІЗІОЛОГІЯ

 

Малюк росте неймовірними темпами. За цей місяць йому належить набрати близько 800 грамів, а довжина його тіла збільшиться на три-чотири сантиметри. Щоб забезпечити зростання, дитині потрібна велика кількість енергії, яку вона отримуватиме за рахунок поживних речовин материнського молока і сну, тому не дивуйтеся – час відпочинку в розпорядку її дня, в порівнянні з часом, коли вона не спить, займатиме левову частку.

 

2 МІСЯЦЬ: ХАРЧУВАННЯ МАЛЮКА

 

На другому місяці життя малюк продовжує харчуватися материнським молоком. Зараз добовий обсяг з’їденого повинен складати чверть від його ваги. Тобто, здоровий малюк, який важить 4 кілограми, вживає не менше 800 грамів молока на добу. Не переживайте – зважувати дитину після кожного прийому їжі не треба. Вона сама чудово знає, скільки їй необхідно з’їсти.

 

2 МІСЯЦЬ: СОН

 

У малюка виробляється певний режим. Як правило, він починає засинати, прокидатися і вимагати їсти в один і той же час. Особливу увагу необхідно приділяти нічному сну, оскільки саме вночі дитина росте стрімкими темпами. Щоб малюк засинав добре, батькам радять завести перед нічним сном «ритуал». Це, наприклад, може бути купання. Організм дитини звикне до нього досить швидко, тому після купання малюк засинатиме без проблем.

 

2 МІСЯЦЬ: КУПАННЯ

 

Більшість малюків люблять купатися. Ця процедура сприяє заспокоєнню і зняттю стресу, в якому дитина перебуває перші місяці життя. Спочатку тривалість купання не повинна перевищувати 5 хвилин, до третього ж місяця можна збільшити час водних процедур вдвічі. Оптимальна температура води при купанні немовляти – 37 градусів, а повітря в приміщенні – не нижче 24.

 

2 МІСЯЦЬ: ПСИХОЛОГІЯ ДИТИНИ

 

Ви вже напевно помітили, що реакції малюка стали значно різноманітнішими, а увагу на будь-якому предметі він може утримувати довше. На другому місяці дитина вже має такі навички:

 

– фокусується на нових і яскравих предметах;

 

– водить поглядом;

 

– впізнає батьків;

 

– визначає джерело звуку;

 

– реагує на голоси;

 

– піднімає голівку;

 

– тримає в руках невеликі іграшки.

 

У цьому віці дитина починає будувати прості причинно-наслідкові зв’язки. Наприклад, він розуміє, що його плач служить сигналом для того, щоб мама до нього підійшла.

 

2 МІСЯЦІ: ПЛАНОВЕ ВІДВІДУВАННЯ ЛІКАРІВ

 

Другий місяць – час, протягом якого батьки малюка зобов’язані показати дитину наступним лікарям:

 

– педіатрові;

 

– окулістові;

 

– ортопедові;

 

– невропатологові.

 

Помітивши у малюка температуру, кашель, закреп, порушення режиму сну або будь-який інший тривожний симптом, відразу ж звертайтеся до фахівця. І найважливіше – не забувайте, приступати до лікування новонародженого, як можна скоріше після огляду педіатра, строго дотримуючись його рекомендацій.

 

2 МІСЯЦЬ: ВИХОВАННЯ

 

Плач як і раніше залишається для малюка єдиним способом спілкування з батьками, проте тепер ви все частіше можете почути від нього кректання з різними емоційними відтінками. Постарайтеся вивчити їх – це полегшить взаєморозуміння з крихіткою.

 

На другому місяці фахівці дають наступні загальні рекомендації щодо виховання:

 

– Можна поступово збільшувати кількість і тривалість прогулянок.

 

– Почніть робити малюкові масаж і спеціальну гімнастику.

 

– Постарайтеся дати дитині свободу рухів, це дозволить їй краще і швидше розвиватися.

 

– Грайте з малюком! Показуйте йому різних тварин і кажіть, як вони роблять. Наприклад: «Це корова, вона говорить му-у-у!» Такі міні-заняття сприяють розумовому розвитку.

 

– Називайте малюка на ім’я.

 

– Відмовтеся від «сюсюкання» або зведіть його до мінімуму. Якщо з малюком розмовляти, як з дорослим, він швидше опанує мовлення.

 

Проте найголовніше завдання батьків – зробити так, щоб дитина постійно почувала себе у безпеці. Проявляйте любов до малюка, частіше тримаєте його на руках, ходіть з ним по квартирі. Ось побачите, він буде від цього просто в захваті :)

Коментарі
Всі 80
9
1
0
6
8
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше