Календар розвитку дитини: 1 місяць

31 Січня 201616:17

Перший місяць життя малюка – самий хвилюючий як для нього самого, так і батьків. Дитина пристосовується до усього нового: чи не жарт, несподівано опинитися в незвичайному середовищі, по-новому дихати, по-новому харчуватися, переживати абсолютно незнайомі відчуття. Батьки ж адаптуються до того, що малюк став справжньою частиною їх сім’ї, вимагаючи опіки, постійної уваги, а, отже, і більшої кількості часу. В цій статті ми поговоримо про те, які саме стадії розвитку ваш малюк проходить на першому місяці життя.

 

1 МІСЯЦЬ: ФІЗІОЛОГІЯ

 

Організм малюка починає активно пристосовуватися до самостійного життя. Зараз в ньому відбуваються наступні зміни:

– перебудовується система кровообігу;

– змінюється робота травної системи;

– активізується імунна система;

– змінюється роботи ендокринної системи.

Перший тиждень життя для малюка – самий напружений. В цей час всі його системи працюють в посиленому режимі, через що малюк може втратити трохи ваги. Проте хвилюватися не варто, до кінця місяця збільшення ваги не змусить себе чекати. Як правило, за перші 30 днів життя новонароджений набирає близько 600 грамів.

 

1 МІСЯЦЬ: СОН

 

Не переживайте з приводу того, що малюк практично увесь час спить. Це нормально – в перший місяць життя діти сплять до 20 годин на добу, економлячи сили, необхідні для нормального розвитку організму. В більшості випадків малюки сплять на спинці. Існує 3 фази сну малюка:

 

1) Глибокий сон (дихання малюка рівне і спокійне).

 

2) Неглибокий сон (малюк злегка смикає ручками і ніжками).

 

3) Дрімота (під час годування).

 

1 МІСЯЦЬ: ХАРЧУВАННЯ МАЛЮКА

 

Зараз травна система вашого малюка пристосовується до перетравлення нової їжі – материнського молока. Воно містить безліч корисних речовин, вітамінів, мінералів, і буде самою кращою їжею для дитини в найближчі шість місяців його життя. Більшість фахівців вважають, що впродовж цього часу їй не потрібні ніякі «догодовування».

 

Правильно сформований режим харчування дозволить малюкові швидше пристосуватися до життя поза утробою. Саме тому додержуватися режиму необхідно з перших днів життя дитини. Лікарі рекомендують годувати її через кожні 3-3,5 години (6-7 раз на добу). Вночі можна робити перерви до шести годин.

 

Важливо пам’ятати, що під час годування грудьми до малюка в шлунок разом з молоком потрапляє і повітря. Коли малюк поїсть, необхідно дати дитині його відригнути. Тільки після цього можна укладати малюка в ліжечко.

 

Впродовж першого місяця новонароджені можуть випробовувати при харчуванні дискомфорт, який найчастіше проявляється в:

 

– спазмах кишківнику;

 

– здутті животика;

 

– кольках.

 

Проте, всі ці неприємні симптоми вважаються нормою, оскільки так організм малюка звикає до молока мами.

 

1 МІСЯЦЬ: ХАРЧУВАННЯ МАМИ

 

Харчування мами в перший місяць має бути правильним і збалансованим. Зараз ні в якому разі не можна допустити того, щоб малюк отримував разом з молоком будь-які шкідливі речовини. Адже його травна система ще дуже слабка. Отже, в перший місяць мамам радять сконцентруватися на:

 

– яблуках (запечених в духовці);

 

– бананах;

 

– кашах: вівсянка, рис, гречка, ячна;

 

– овочевих супах;

 

– вершковому маслі, як компоненті інших блюд.

 

Також лікарі рекомендують пити достатню кількість рідини.

 

Це може бути:

 

– компот з сухофруктів;

 

– зелений чай;

 

– просто чиста вода.

 

1 МІСЯЦЬ: ВИХОВАННЯ

 

Виховання малюка у віці до 1 місяця полягає в дотриманні декількох нескладних пунктів.

 

Налагодьте режим дитини: годуйте, купайте, укладайте його спати в один і той же час.

 

Розвивайте рухові і тактильні здібності малюка: не дуже часто, але все ж таки міняйте пози, в яких він спить, більше гладьте дитину і торкайтеся до неї.

 

Грайте з дитиною: брязкальця, дзвіночки-бубонці та інші невеликі іграшки, що видають заспокійливі звуки, припадуть дуже до речі. Користуватися великими іграшками поки не радимо – малюк може їх злякатися.

 

В перший місяць мамі необхідно якомога більше часу проводити поряд з дитиною. Пам’ятайте – вона відчуває ваш настрій, тому намагайтеся частіше посміхатися, а її посмішка у відповідь, повірте, не змусить довго на себе чекати. Крім того – розмовляйте з малюком і давайте послухати йому тиху класичну музику. Не йдеться про цілі концерти – 10 хвилин буде досить. Бажаємо вам щасливого і спокійного першого місяця життя! :)

Коментарі
Всі 104
9
1
0
4
9
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше