Календар розвитку дитини: 11 місяців

31 Січня 201618:51

Для батьків цей період стає особливо пам’ятним, оскільки більшість малюків роблять свій перший самостійний крок, а також починають свідомо говорити слова.

 

Напевно ваша дитина і раніше намагалася ходити, спираючись на бортик ліжка, проте крок, зроблений без підтримки, – зовсім інша справа! Стосовно мовлення – якщо раніше «мама» і «тато» не завжди звучало влучно, то тепер малюк адресує ці слова саме вам, чітко розуміючи, що ви його батьки.

 

11 МІСЯЦІВ: ФІЗІОЛОГІЯ

 

В 11 місяців стає ясно – «жайворонок» ваш малюк або «сова». Перебудовувати його режим доки не варто, йому адже ще не треба вставати в садок. Більше того, перебудова режиму буде для дитини стресом, а його зараз краще уникати.

 

Тепер малюк вже повинен сам проситися на горщик. Якщо цього не відбувається, швидше за все, батьки допустили промах – або почали пізно привчати дитину до горщика, або ж не зовсім правильно пояснили, що саме від нього потрібно. В будь-якому разі пам’ятаєте – вирішувати цю проблему, підвищуючи голос, взагалі не вихід. Постарайтеся спокійно пояснити малюкові, що він робить не правильно. І, звичайно ж, не забувайте хвалити дитину, коли вона змогла впоратися з таким нелегким завданням.

 

У цьому віці малюки досі можуть скрипіти зубами. Особливо, якщо у них встигли з’явитися нові. Найчастіше це не є відхиленням, а просто означає, що дитина ще не встигла звикнути до «поповнення» у своєму роті.

 

11 МІСЯЦІВ: ПСИХОЛОГІЯ

 

Малюк вже досить дорослий, тому, коли йдеться про звичні для нього речі, вже розуміє, що від нього хочуть. На ваше прохання він може подати іграшку, перестати тягнути в рот різні предмети і так далі.

 

В 11 місяців дитина готова до ігор із складнішою сюжетною історією. Постарайтеся придумувати різні «легенди» для його іграшок, це відмінно розвиває пам’ять малюка. Найголовніше тут - не перестаратися. Адже сильні емоційні переживання, а також втома, можуть привести до порушення сну дитини.

 

11 МІСЯЦІВ: ХАРЧУВАННЯ

 

Дитина стала старша ще на один місяць, а це привід ближче познайомити його з дорослою кухнею. Якщо раніше в раціон малюка входили каші, пюре і супи, тепер можна скуштувати м’ясні блюда – тюфтельки або парові котлети. До цього віку у дитини, як правило, вже є шість зубів, тобто, з подібною їжею він вже впорається. Також можна давати малюкові рибні котлети, проте, але не частіше, ніж раз на тиждень.

 

Якщо дитина почала відмовлятися від якогось прикорму, не примушуйте їсти її насильно. Спробуйте змінити раціон. Можливо, продукт, з якого ви готуєте прикорм, просто йому не подобається.

 

В 11 місяців фахівці радять переводити  дітей на чотириразове харчування. При цьому вечерю слід робити досить щільною. Якщо малюк попросить їсти перед сном, не відмовляйте йому, проте перекус має бути зовсім легким.

 

11 МІСЯЦІВ: ВИХОВАННЯ

 

Дитина перестане боятися оточення і прагнутиме до спілкування з ними. Це стосується як дорослих, так і однолітків. Посадивши рядом двох малюків однакового віку, ви обов’язково помітите, як вони взаємодіють один з одним: обмінюються іграшками і лепечуть, імітуючи бесіду. Якщо є можливість, постарайтеся зробити так, щоб у дитини з’явилося декілька друзів, адже ігри з однолітками – дуже важливий момент у вихованні малюка.

 

Приділіть досить часу навчанню правильного мовлення. Для цього необхідно повторювати слова по декілька разів. Вимовляйте їх по складах із спокійною інтонацією так, щоб дитина бачила рух ваших губ.

 

11 МІСЯЦІВ: ПОРАДИ

 

На жаль, в 11 місяців діти досить часто хворіють простудними захворюваннями. Якщо ваш малюк підхопив застуду і у нього з’явилася температура, пам’ятаєте наступне:

 

– не варто давати жарознижуюче до тих пір, поки температура нижче 38 градусів;

 

– не потрібно дитину сильно укутувати – це лише спровокує підвищення температури;

 

– альтернативою жарознижуючим може стати обтирання вологою серветкою кімнатної температури.

 

Давши поради про те, як боротися з температурою, ми, все ж, не рекомендуємо займатися самолікуванням. Тому, помітивши у малюка перші симптоми застуди, неодмінно зверніться за допомогою до педіатра.

Коментарі
Всі 59
9
0
9
8
8
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше