Календар щеплень в україні

31 Січня 201616:10

Абсолютно всі батьки стикаються з таким важливим питанням, як – робити або не робити вакцинації малюкові? Якщо додержуватись вимогам Міністерства охорони здоров’я, щеплення малюкові необхідно проводити вже з першого дня життя. Відповідний календар профілактичних щеплень для дітей в Україні складений згідно наказу МОЗ. Останні зміни календар щеплень в Україні пережив в 2014 році, що наблизило його до європейських стандартів проведення вакцинації малюків.

 

Отже, перших щеплень – два:

 

  1. Проти гепатиту В;

 

  1. Проти туберкульозу (БЦЖ).

 

Першу роблять протягом перших 3-5 днів після народження малюка, а другу – на перший день життя дитини. Ці терміни не випадкові. Річ в тому, що на вироблення імунітету у дитини йде певний час. Не можна допускати, щоб щеплення накладалися. Накладення може привести до небажаних наслідків. Більш того, проводити планову вакцинацію дитини не можна, якщо вона хворіє. В цьому випадку необхідно перенести щеплення до моменту повного одужання. Наступні щеплення від гепатиту В календар дитячих щеплень припускає у віці 1 місяця і півроку.

 

Може трапитися так, що щеплення від туберкульозу дитині в пологовому будинку не зроблять, тоді батьки повинні звернутися в поліклініку. У віці до двох місяців вакцина БЦЖ вводиться без проби Манту, якщо ж малюкові більше 2 місяців – цю пробу роблять обов’язково. Далі пробу Манту слід проходити щорічно.

 

Календар щеплень для дітей припускає, що, починаючи з віку двох місяців, необхідно зробити щеплення від коклюшу, дифтерії і стовбняку. Ці вакцинації проводяться з інтервалом в 2 місяці, тобто – на 2-му, 4-му і 6-му місяці життя. Останні дози вакцини вводять у віці 18 місяців. Разом з цими щепленнями здійснюється і вакцинація від поліомієліту.

 

Підводячи підсумки, дамо остаточний календар дитячих щеплень в Україні:

 

Вік

Щеплення від

1 день

Гепатит В

3-5 днів

Туберкульоз (БЦЖ)

1 місяць

Гепатит В

2 місяці

Коклюш, дифтерія, стовбняк (АКДС), поліомієліт, гемофільна інфекція

4 місяці

Коклюш, дифтерія, стовбняк (АКДС), поліомієліт, гемофільна інфекція

6 місяців

АКДС, поліомієліт, гепатит B

12 місяців

Гемофільна інфекція, кір, краснуха, паротит

18 місяців

АКДС, поліомієліт

6 років

Дифтерія, стовбняк, поліомієліт, кір, краснуха, паротит

7 років

Туберкульоз

14 років

Поліомієліт

16 років

Дифтерія, стовбняк

 

Подальші вакцинації від дифтерії і стовбняку необхідно проводити з інтервалом в десять років. Всі ці вакцинації проводяться згідно затвердженому календарю щеплень в Україні. Якщо у вас виникають будь-які питання з приводу вакцинацій – проконсультуйтеся з вашим дитячим лікарем. У кожної дитини різний імунітет, тому і підхід в цій справі має бути індивідуальним.

 

Міцного здоров’я вашому малюкові!

Коментарі
Всі 172
9
1
0
5
1
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше