Календар щеплень в україні

31 Січня 201616:10

Абсолютно всі батьки стикаються з таким важливим питанням, як – робити або не робити вакцинації малюкові? Якщо додержуватись вимогам Міністерства охорони здоров’я, щеплення малюкові необхідно проводити вже з першого дня життя. Відповідний календар профілактичних щеплень для дітей в Україні складений згідно наказу МОЗ. Останні зміни календар щеплень в Україні пережив в 2014 році, що наблизило його до європейських стандартів проведення вакцинації малюків.

 

Отже, перших щеплень – два:

 

  1. Проти гепатиту В;

 

  1. Проти туберкульозу (БЦЖ).

 

Першу роблять протягом перших 3-5 днів після народження малюка, а другу – на перший день життя дитини. Ці терміни не випадкові. Річ в тому, що на вироблення імунітету у дитини йде певний час. Не можна допускати, щоб щеплення накладалися. Накладення може привести до небажаних наслідків. Більш того, проводити планову вакцинацію дитини не можна, якщо вона хворіє. В цьому випадку необхідно перенести щеплення до моменту повного одужання. Наступні щеплення від гепатиту В календар дитячих щеплень припускає у віці 1 місяця і півроку.

 

Може трапитися так, що щеплення від туберкульозу дитині в пологовому будинку не зроблять, тоді батьки повинні звернутися в поліклініку. У віці до двох місяців вакцина БЦЖ вводиться без проби Манту, якщо ж малюкові більше 2 місяців – цю пробу роблять обов’язково. Далі пробу Манту слід проходити щорічно.

 

Календар щеплень для дітей припускає, що, починаючи з віку двох місяців, необхідно зробити щеплення від коклюшу, дифтерії і стовбняку. Ці вакцинації проводяться з інтервалом в 2 місяці, тобто – на 2-му, 4-му і 6-му місяці життя. Останні дози вакцини вводять у віці 18 місяців. Разом з цими щепленнями здійснюється і вакцинація від поліомієліту.

 

Підводячи підсумки, дамо остаточний календар дитячих щеплень в Україні:

 

Вік

Щеплення від

1 день

Гепатит В

3-5 днів

Туберкульоз (БЦЖ)

1 місяць

Гепатит В

2 місяці

Коклюш, дифтерія, стовбняк (АКДС), поліомієліт, гемофільна інфекція

4 місяці

Коклюш, дифтерія, стовбняк (АКДС), поліомієліт, гемофільна інфекція

6 місяців

АКДС, поліомієліт, гепатит B

12 місяців

Гемофільна інфекція, кір, краснуха, паротит

18 місяців

АКДС, поліомієліт

6 років

Дифтерія, стовбняк, поліомієліт, кір, краснуха, паротит

7 років

Туберкульоз

14 років

Поліомієліт

16 років

Дифтерія, стовбняк

 

Подальші вакцинації від дифтерії і стовбняку необхідно проводити з інтервалом в десять років. Всі ці вакцинації проводяться згідно затвердженому календарю щеплень в Україні. Якщо у вас виникають будь-які питання з приводу вакцинацій – проконсультуйтеся з вашим дитячим лікарем. У кожної дитини різний імунітет, тому і підхід в цій справі має бути індивідуальним.

 

Міцного здоров’я вашому малюкові!

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 172
8
1
3
2
6
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше