24 тиждень вагітності

31 Січня 201618:35

Вагітність в 24 тижні – це прекрасний час нових відчуттів, через які проходить майбутня мама! Дитина росте буквально по часах і стає набагато «товариською» – повірте, поштовхи всередині вашого живота будуть набагато сильнішими і впевненішими, викликаючи прилив найніжніших почуттів!

 

ВАГІТНІСТЬ 24 ТИЖНІ: МАМА

 

Не дивлячись на безліч приємних моментів, які відкриває для майбутньої мами вагітність на терміні в 24 тижні, не виключена поява так званих «побічних ефектів» вагітності. Серед них:

– тяжкість в ногах після прогулянок;

– неприємні відчуття в ділянці живота;

– дискомфорт в області сечового міхура;

– біль в попереку і спині;

– печія, а також закрепи.

 

Хоча, більшість з перерахованих симптомів мама може і не відчути, якщо раніше займалася спортом або робила гімнастику для вагітних. Відчувши деякий дискомфорт, впадати у відчай не варто! Перегляньте свій режим дня і раціон харчування, після чого все обов’язково стане на свої місця!

 

І ще одна порада, яку можна віднести до рубрики «діємо на випередження». Вагітність в 24 тижні – самий час для того, щоб почати носити бандаж. Він зніме зайве навантаження зі спини майбутньої мами і запобіжить можливій появі розтяжок.

 

ВАГІТНІСТЬ 24 ТИЖНІ: ХАРЧУВАННЯ

 

На цьому терміні вагітності жінкам іноді доводиться мати справу з анемією, тобто, недокрів’ям. Його викликає недостатня кількість заліза  в організмі вагітної. Ця проблема вирішується досить легко, шляхом введення у свій раціон наступних продуктів:

– гречки;

– хурми;

– гранату;

– печінки тріски;

– яловичини.

 

Ще радять їсти вишні і солодкий перець, які сприяють засвоєнню заліза в організмі. В силі залишається правило частого харчування маленькими порціями. Намагайтеся не голодувати, щоб потім не переїдати, адже нормальною надбавкою у вазі на 24 тижні вагітності вважають показник до восьми кілограмів. Сильні відхилення від нього в будь-яку сторону небажані, так що не забувайте зважуватися хоч би пару раз на тиждень.

 

ВАГІТНІСТЬ 24 ТИЖНІ: МАЛЮК

 

Ваш малюк вже важить більше 0,5 кілограма. У матці йому стає все тісніше, через що він дуже часто брикає ручками і ніжками. Вагітність в 24 тижні для малюка – це момент, коли він починає реагувати на зовнішню обстановку, постійно прислуховуючись до того, що відбувається «зовні». Тому постарайтеся уникати різкої зміни освітлення і не знаходитися в шумних місцях, щоб його не злякати.

 

Зріст малюка на 24 тижні вагітності складає вже практично 30 сантиметрів. З цього часу дитина накопичує підшкірний жир, який потрібний для правильного теплообміну в організмі. Всі органи і системи малюка вже сформовані, а його легені починають покриватися суфракантом, речовиною, що допомагає при диханні захистити капілярні мішечки від пересихання.

 

У 24 тижні вагітності у дитини в мозку утворюються звивини і борозенки, що є причиною появи різних рефлексів: тепер малюк реагує на звук і світло, розрізняє смак і відчуває емоційний стан мами.

 

Дорогі мами, бажаємо, щоб 24 тиждень вагітності пройшов для вас безхмарно!

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 34
8
1
3
6
8
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше